Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kõik me unistame tugevatest ja tervetest hammastest ning imelisest säravvalgest naeratusest, mis sellega kaasneb. Kahjuks on tavalist hambaharja kasutades sellise tulemuse saavutamine veidike raske.

Selleks, et saaksime enda hambaid kiiremini ja paremini puhastada on välja tuldud elektriliste hambaharjadega, mis peaksid hambaid palju tõhusamalt puhastama, kui tavaline käsihambahari. Kuid kas tõesti on elektrilised hambaharjad nii tõhusad? Mis on nende kasutamise eelised ja puudused?

Erinevad hambaharjad

Elektriline hambahari töötab käepidemesse sisseehitatud aku abil. Pidage meeles, et elektrilise hambaharja harjapea tuleks välja vahetada iga kolme kuu tagant, täpselt samamoodi nagu käsitsi hambahari. Käsihambahari on tavaline hari, mida teavad enamasti kõik. Sellel on plastikust käepide ja mitte vahetatav harjapea ehk kui soovime selle välja vahetada, tuleb kogu hari ühes tükis ära visata.

Elektrilised hambaharjad jaotatakse kaheks osaks – patareidel ja akul olevad hambaharjad.

Patareidel hambaharjad kasutavad voolu saamiseks eemaldatavaid patareisid, mis asendatakse vananemise ajal. Akuga hambahari on elektriga laetav, ehk hari asetatakse komplekti kuuluvale alusele, mis laeb harja aku täis.

Elektrilise hambaharja eelised

Elektrilised hambaharja harjased vibreerivad või pöörlevad, et aidata teil eemaldada hambakattu ja igemetele kogunenud mustust. Vibratsioon võimaldab teil hambaid pestes teha minimaalseid liigutusi. Teie ainsaks liigutuseks jääb see, kui liigutate hambaharja üle hammaste.

Efektiivsem katu eemaldamisel

Uuringute põhjal saame väita, et võnkuva-pöörleva otsikuga elektrilised hambaharjad hoolitsevad meie suuõõne tervise ja hammaste eest palju paremini, kui tavalised käsi hambaharjad. Kui valime võnkuv-pöörlev-pulseeriva mudeli, saame eemaldada kuni 100% rohkem hambakattu, kui tavalise hambaharjaga.

Aeg

Enamasti me harjame oma hambaid tavalise hambaharjaga 3–5 minutit – need on tähtsad reeglid, mida hambaarstid jagavad. Tõepoolest, ainult sel ajavahemikul saame hammaste pindu käsitsi puhastada, et neist ei jääks alles mustust, mis sisaldab ohtlike mikroorganismide massi.

Hammaste pesemiseks mõeldud elektrihambaharjad aitavad meil aga vähemalt oma jõupingutusi ja aega kokku hoida.

Miks? Kuna nende vibreerivad harjased eemaldavad mustuse kiiremini.

Hambaharja kasutamisel liiguvad sellel asuvad harjased edasi-tagasi ning üles-alla. Sellised liigutused tagavad põhjalikuma puhastamise vibratsiooni tõttu. Selle tulemusel kulutate protseduurile vähem aega: kõigest 2 minutit – ja teie hambad säravad puhtuse käes.

Lisaks on paljudel hambaharja mudelitel sisseehitatud kahe minutiline taimer, mis võimaldab jälgida hambaarstide soovitatud hammaste harjamise aega. Kvaliteetsemad elektrilised hambaharjad teavitavad meid iga 30 sekundi järel, kui oleks aeg puhastada järgimist suuveerandit ning seega ei jäta me vahele ühegi hambapinna puhastamist.

Valige endale kvaliteetne ja taskukohane elektriline hambahari Kaup24 veebipoest!

Lõbus lastele

Kõik lapsed pole huvitatud hammaste pesemisest, kuid elektriline hambahari võib teie lapsele hambapesu hoopiski lõbusamaks muuta ja luua rohkelt tervislikke harjumusi.

Elektrilised hambaharja miinused

Üheks suurimaks miinuseks on see, et elektrilised hambaharjad on kallimad kui tavahambaharjad. Samuti uued asendus harjapead on tavaliselt pakkidena mitmekordsed ja maksavad vahemikus 15-25 eurot.

Õigete asendusharjapeade leidmine ei pruugi kõige lihtsam ega mugavam missioon olla, kuna kõigis kauplustes neid pole.

Ehkki elektrilised hambaharjad võivad tekitada vähem jäätmeid, vajavad nad elektrit või akusid, mistõttu võib juhtuda, et reisil olles teie hambaharja aku saab järsult tühjaks.

Tavahambaharja eelised

Hambaharjad on olnud pikka aega olemas. Kuigi neil pole kellasid ja vilesid, mida leidub paljudes elektrilistes hambaharjades, on need siiski tõhusaks vahendiks hammaste puhastamiseks ja igemepõletike ennetamiseks.

Hambaharjad on olemas peaaegu igas toidupoes, bensiinijaamas või apteegis. Samuti ei pea neid kasutamiseks laadima, nii et saate hambaharja kasutada igal pool ja igal ajal.

Tavahambaharja miinused

Uuringutes leiti, et inimesed harjavad pigem liiga kõvasti oma hambaid, kui kasutavad  hambaharja. Liiga tugev harjamine võib kahjustada igemeid ja hambaid.

Käsitsi hambaharja kasutamine võib samuti raskendada teadmist, kas harjate hambaid piisavalt kaua, kuna sisseehitatud taimerit pole.

Kahjuks ei pääse klassikalised hambaharjad teie suus igale poole, mistõttu ei pruugi te 100% enda hambaid puhtaks saada. Seetõttu võib öelda, et elektriline hambahari töötab paremini, kui käsitsi kasutatav hambahari.

Kuidas hambaid pesta?

Hammaste pesemise kõige olulisemaks osaks on õige tehnika kasutamine ja seda kaks korda päevas, iga päev. Jagame teiega paari nippi, millele peaksite hammaste pesul tähelepanu pöörama:

Valige enda hammaste jaoks sobiva suurusega hambahari – vältige kõva harjast, mis võib teie igemeid ärritada. Kõige pehmem harjas ei pruugi teie hambaid ilusti puhastada, seega soovituslik oleks valida keskmise tasemega hari.

Hambaid pestes hoidke hambaharja hammaste ja igemete suhtes 45-kraadise nurga all. Peale pesu loputage hambahari ja hoidke seda liikuva õhu käes. Lõpetuseks kasutage hambaniiti üks kord päevas, kas ennem või pärast harjamist.

Kaup24 veebipoe valikust leiate suure valiku erinevaid hambaharju nii täiskasvanutele, kui ka lastele.

Millal hambahari välja vahetada?

Hambahari tuleks välja vahetada iga kolme kuni nelja kuu tagant. Vahetage oma hambahari välja, kui selle harjad on kulunud või kui kasutasite seda haigena. Tavahambaharjaga tuleb kogu hambahari välja vahetada, kuid elektrilise hambaharjaga peate asendama ainult eemaldatava pea.

Viimased uudised