Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peaministrikandidaat Kaja Kallas sai täna 59 Riigikogu liikme toetushäälega volitused uue valitsuse moodustamiseks. Valitsuse moodustavad Eesti Reformierakond, erakond Eesti200 ja Sotsiaaldemokraatlik erakond.

Kaja Kallas rõhutas, et kokku pandud koalitsioonilepe sisaldab kolme erakonna nägemust kõige olulisematest Eesti ees seisvatest väljakutsetest.

„Loodava koalitsiooni osapoolte ühine tahe on tagada igakülgne Eesti riigi julgeolek, investeerida Eesti majanduse konkurentsivõimesse ja energiakindlusse, viia ellu rohereformid koos maksupoliitika kaasajastamisega ning seeläbi suurendada ühiskondlikku heaolu nii tõmbekeskustes kui Eesti väikekohtades. Meie ühine soov on langetada muutlikel aegadel tulevikku vaatavaid otsuseid, et seeläbi suurendada meie inimeste heaolu, pakkuda paremaid teenuseid, hoida eesti keelt ja kultuuri ning tagada parem homne,” ütles Kallas eile peetud kõnes valitsuse moodustamise aluste kohta.

Koalitsioon seab endale kuus poliitilist eesmärki:

1.           Julgeoleku kindlustamise

2.           Riigirahanduse jätkusuutlikkuse

3.           Rohereformide läbiviimise

4.           Piirkondliku mahajäämuse vähendamise

5.           Sissetulekute ebavõrdsuse vähendamise ja tervelt elatud aastate ning eluea pikendamise

6.           Personaalne riigi arendamise ja kvaliteetse hariduse

Peaministrikandidaadi Kaja Kallase kõne täistekst: https://valitsus.ee/uudised/peaministri-kandidaat-kaja-kallase-kone-valitsuse-moodustamise-kohta

Eesti Reformierakonna, erakonna Eesti200 ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna koalitsioonilepe: https://valitsus.ee/koalitsioonilepe-2023-2027

Viimased uudised