Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Kaitseministeerium loob koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga eelmentorluse programmi, et aidata ettevõtetel end ette valmistada NATO DIANA kiirendiprogrammidesse kandideerimiseks.

Eelmentorluse programm alustab veebruaris ning 4-5 kuu jooksul on huvitatud ettevõtetel võimalik koolituste, mentorsessioonide ning võimalike lõppkasutajate kaudu tutvuda kaitsevaldkonna väljakutsetega.  Programmi raames on ettevõtetel võimalik kohandada teadus-arenduse ja innovatsiooni abil oma tehnoloogiline lahendus kaitseturuvaldkonna vajadustele vastavaks.

„NATO DIANA programm on hea võimalus soodustada Eesti kaitsetööstuse ettevõtete innovatsiooni ja panustada Eesti kaitsevõimesse. Kuna NATO DIANA kiirendiprogrammis osalemise konkurents kasvab iga aastaga, valmistame ette DIANA eelmentorluse programmi, mis aitaks tõsta Eesti ettevõtete konkurentsivõimet programmi kandideerimisel, sest kaitseministeerium peab oluliseks toetada Eesti ettevõtteid innovatsiooni edendamisel,” ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

NATO DIANA ettevõtluskiirendi teise tegevusaasta tiheda konkurentsisõela läbis edukalt kaks Eesti ettevõtet, kes alustavad detsembris oma toodete arendamist. Kokku osaleb NATO DIANA Tallinna haru kiirendis seitse iduettevõtet, lisaks Eestile ka Rootsist, Norrast ja Poolast. Alliansiüleselt esitati ligi 2600 taotlust 74 kohale 13 kiirendis.

Eesti ettevõtetest olid edukad Wayren ja Telearmy. Wayren arendab andmevahetuse platvormi, mis võimaldab luua lahendusi ka kõige nõudlikemates keskkondades, sealhulgas näiteks riikides, mis on sõjaseisukorras. Telearmy arendab toodet, mille olemasolevatesse sõidukitesse lisamine võimaldab näiteks Starlinki või Radiolinki kaudu autosid kaugjuhtida nii pika vahemaa tagant kui ka suure kiirusega.

„Meil on väga hea meel tõdeda, et Eesti ettevõtete huvi NATO DIANA vastu järjest kasvab ja oleme valmis meie ettevõtete edukat osalemist toetama. Hetkel seisneb väljakutse selles, et Eesti ettevõtete esitatud taotlusi on esimeses voorus üksjagu, kuid teise vooru edasipääsejate protsent on väike. Seega peame panustama taotluste kvaliteedi tõstmisse ja see ongi eelmentorluse programmi põhiline eesmärk,” ütles Kaitseministeeriumi Innovatsiooniosakonna juht Miiko Peris.

Täpsem info eelmentorluse programmi kohta koos registreerimisinfo ja osalemistingimustega avalikustatakse jaanuari lõpus.

NATO DIANA Eesti ettevõtluskiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Sparkup Tartu Teaduspargi ja ärikiirendiga Startup Wise Guys. Kiirendi elluviimist Eestis rahastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetavad Välisministeerium, Kaitseministeerium ja Tallinna linn. Alliansiülesesse testimiskeskuste võrgustikku annavad Eestis oma panuse TalTech, Tartu Ülikool, CR14, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti Lennuakadeemia ja Metrosert.

Viimased uudised