Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Vene rahvatantsu tantsimas. Kujutis: Facebook

Võru linnapea Anti Allas on oma väljaütlemistes enne jõule eriti uljaks läinud. Äsjases sotsiaalmeedia kommentaaris nimetab ta Inglise kuningannat „hurraavennaks”.

Nimelt on üldteada, et Brexiti ehk Suurbritannia välja astumises Euroopa Liidust mängis olulist rolli Briti kuningakoda eesotsas kuninganna Elizabeth II-ga. Allas aga ütleb sotsiaalmeedias, et „juunis 2016 toimus Suurbritannias suure hurraaga rahvahääletus” ja „ehk ei tasuks rahvast üles kihutavate hurraavendadega kaasa minna”. Sellest võib välja lugeda, et Brexitit toetanud Inglise kuninganna on Allase väitel „hurraavend”. Ühtlasi seab Allas kahtluse alla rahvahääletuse kui demokraatia ühe alustala.

Lõunaeestlane tuletab Võru linnapeale meelde, et tema aatekaaslased rajasid 100 aastat tagasi 1918. aasta lõpus Eesti Töörahva Kommuuni ja plaanitsesid Eesti liitmist Venemaaga, samal ajal kui sõjast räsitud Suurbritannia saatis väga keerulises olukorras oma laevastiku ja väeosad Eestile appi, et välja kuulutatud iseseisvust kaitsta. Mingi lugupidamine võiks ikka Suurbritannia ja tema rahva suhtes olla, või mis, härra Allas?

Suurbritannia välja astumine Euroopa Liidust oli tingitud peamiselt kvoodipagulastest, mida Euroopa Liit peale pressis. Täna võitlevad Allase aatekaalased sotsialistid selle eest, et Euroopa, kaasa arvatud väike Eesti migrantidega üle ujutada. See pole ime, sest sotsialistid on läbi ajaloo lõiganud vilju siis, kui veri on tänavatel ning inimesi tabab häda ja viletsus.

Kommentaarid

Viimased uudised