Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Marko Tiisler. Foto: erakogu

Lõunaeestlane avaldab foto ühest Võru linnavolikogu liikmest  Tegemist on liikmega, kes figureerib erinevates valimisnimekirjades.

Ta pääseb alati volikokku, korraliku häältesaagiga. Lōunaeestlase hinnangul on tegemist kōige veidrama nähtusega kohalikus poliitikataevas: ta juhib linna korrakaitse- ja revisjonikomisjoni tööd. Ta ei avalda kunagi arvamust, keegi ei tea, millest ta mõtleb ning ta kõnnib alati mööda seinaääri.

Konkurendid kahtlustavad teda häälte ostmises, aga kunagi pole see tõendamist leidnud. Kuna mees on erinevates nimekirjades kaasa löönud, siis teavad poliitikud, et ta esitab alati peale valimisi nn arve nimekirjas kandideerimise eest.

Seekord sosistati, et tundmatu mees olla küsinud kahte komisjoni esimehe kohta. Ta ei piirdunud ainult tiitlitega. Nõue sisaldas ka korralikku palgatõusu, mille ka linnapea Kõva rahuldas. Nimelt tõusis komisjoni esimehe kuutöötasu 350 euroni.

Mis aga hämmastas opositsiooni eriti, mees nõudis endale ka revisjonikomisjoni esimehe ametit palgaga 450 eurot kuus. Ka selle soovi rahuldas linnapea. Nüüd on Võru linn ilmselt ainus omataoline, kus koalitsioon kontrollib iseennast! Nagu Venemaal, kas pole?!

Kas revisjonikomisjoni endale nõudlemise tagamaaks on varasem välismaise fondi raha eraldus oma lähikondsele või sugulaste probleemid muinsuskaitse nõuetega? Aga need on ainult spekulatsioonid.

Aga selline valitsemine ei sobi kindlasti kokku euroopalike tavadega.

Viimased uudised