Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Taavi Liivo

Esmaspäeval toimunud Hirvepargi traditsioonilisel kõnekoosolekul meenutati 1987. aastal toimunud okupatsioonivastast meeleavaldust, millega nõuti Molotov-Ribbentropi pakti salaprotokollide avalikustamist. Isamaa Erakonna korraldataval kõnekoosolekul „Kuidas kaitsta Eesti väärtusi?” meenutati teed Eesti riigi iseseisvuse taastamisele ning otsiti lahendusi tuleviku väljakutsetele.

Isamaa auesimehe Tunne Kelami sõnul aitasid Hirvepargi sündmused teadvustada, et Eesti rahvas ei ole Nõukogude Liiduga kokku laulatatud. „Eesti ajaloo õppetund on see, et miski pole võimatu. Kuid teine sama tõsine õppetund on see, et mitte midagi ei ole iseenesest tagatud. See, et natsismile ja kommunismile ei ole suudetud võrdset hinnangut anda, ei ole ajaloo ega moraali probleem, vaid praktiline poliitiline probleem,” ütles Kelam. „Võrdse hinnangu andmise korral ei oleks endine KGB ohvitser Putin saanud Venemaa presidendiks. Täpselt samuti nagu endine Gestaapo ohvitser ei oleks saanud Saksamaa liidukantsleriks,” tõi ta näite.

Tallinna linnapeakandidaadi Urmas Reinsalu sõnul on oluline, et ka täna hoitaks au sees eesti keelt ja eesti meelt. „Rahvusriigi vundamenti ja väärtusi tuleb kaitsta ning see rindejoon algab Tallinnast. Peame lõpetama olukorra, kus Eesti pealinna juhitakse venemeelselt ja korruptiivselt,” ütles Reinsalu.

Lisaks Kelamile ja Reinsalule astusid kõnekoosolekul üles endine Eesti Kongressi liige Jüri Estam ja Isamaa Rahvuslaste ühenduse esimees Tarmo Kruusimäe.

Viimased uudised