Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Endine Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras otsustas liituda erakonnaga Isamaa ja kandideerida erakonna esinumbrina Euroopa Parlamendi valimistel.

Riho Terras ütles, et peab Euroopa Liitu kui tugevat rahvusriikide liitu väga oluliseks Eesti julgeoleku kindlustamisel ning on valmis selle eest andma oma panuse. „Olen alati hinnanud isamaalisi väärtusi. Erakond Isamaa on ka alati hoidnud välis- ja julgeolekupoliitikas kindlat joont ja seetõttu oli erakonna valik loogiline,“ põhjendas Riho Terras oma otsust.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Riho Terrase kogemused nii julgeolekupoliitikas kui diplomaatias teevad endisest Kaitseväe juhatajast väga tugeva Euroopa Parlamendi saadiku kandidaadi. „Saame Eesti huvisid Euroopa Parlamendis kõige paremini kaitsta just kogenud ja tarkade inimestega,” ütles Seeder.

Seederi sõnul esitab ta Riho Terrase kandidatuuri Euroopa Parlamendi valimiste esinumbrina ja terve kandidaatide nimekirja erakonna eestseisusele teisipäeval. Isamaa volikogu kinnitab nii Euroopa Parlamendi valimiste programmi kui kandidaatide lõppnimekirja 30. märtsil.

Kindral Riho Terras oli aastatel 2011-2018 Kaitseväe juhataja. Ta on töötanud diplomaadina, Kaitseministeeriumi kantslerina ja teinud pikaajaliselt karjääri Kaitseväes ja Kaitseliidus. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu. Magistrikraadi omandas Terras Müncheni Bundesweri Ülikoolis riigi- ja ühiskonnateaduse erialal.

Kommentaarid

Viimased uudised