Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Petteri Orpo ja Helir-Valdor Seeder. Foto: Isamaa

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder viibis kahepäevasel visiidil Soomes, mille käigus kohtus nii Soome koonderakonna esimehe Petteri Orpo kui ka väliseestlaste kogukonna esindajatega.

Neljapäeval kohtus Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Soome Parlamendi riigikaitsekomisjoni esimehe Ilkka Kanervaga. Kohtumisel arutati ennekõike Eesti ja Soome vahelist koostööd ja rahvusvahelist julgeoleku olukorda.

Päeva teises pooles kohtus Isamaa esimees Soome Koonderakonna esimehe Petteri Orpoga. Kohtumisel tuli tõdeda, et viimase aja trendid näitavad Soome ja Eesti majanduskasvu aeglustumist ning üha keerulisemaks muutuvat majandusolukorda. Seederi sõnul on see väljakutseks mõlema riigi valitsustele. „Nii Eestile kui Soomele on eesootavate väljakutsete valguses oluline säilitada riigieelarve koostamisel konservatiivne rahanduspoliitika. Me peame hoidma vastutustundlikku eelarvepoliitikat, et mitte elada tulevaste põlvkondade arvelt,” ütles Seeder.

Reedel kohtus Seeder Soome Eesti saatkonnas Eesti seltside esindajate ja kogukonna juhtidega. Kohtumisel arutati Soomes elavate eestlaste olukorda ja väliseestlastele suunatud Eesti riigi poliitikat. „Isamaa erakond on seadnud sihiks väliseesti kogukondade parema kaasamise ja sidumise. Kõige paremini oskavad oma vajadusi ja soove kirjeldada justnimelt välismaal elavad eestlased,“ ütles Seeder.

Koonderakond Kokoomus on Soomes 17 protsendiga populaarsuselt teine erakond põlissoomlaste järel. Pärast kevadisi valimisi jäi koonderakond Soomes opositsiooni.

Viimased uudised