Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Erakonna Isamaa volikogu võttis täna vastu poliitilise avalduse „Tegevused eesti keele elujõu arendamiseks” tervikteksti.

Isamaa volikogu kinnitas järgmised tegevussuunad eesti keele kaitseks:

  • Isamaa algatab ülemineku eestikeelsele haridusele omavalitsustes, kus Isamaa on volikogudes esindatud;
  • Selleks et hoida ja kaitsta eesti keelt tehakse ettepanek praeguse Keeleinspektsiooni asemel suuremate volitustega Keeleamet;
  • Halduslepingute sõlmimisel ülikoolidega uueks perioodiks pööratakse senisest selgem tähelepanu eestikeelse kõrghariduse hoidmise ja arendamise nõudele.

​Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul jätkab Isamaa pingutusi selle nimel, et kõik Eesti elanikud valdaksid heal tasemel eesti keelt. „Eesti keele staatus ja roll meie ühiskonnas seisab silmitsi mitmete väljakutsetega. Lahendusi vajab nii eesti keele kaitse avalikus ruumis kui ka eesti keele areng teaduskeelena. Samuti jätkame pingutusi üleriiklikul ja kohalikul tasandil, et minna üle eestikeelsele haridusele arvestades kõikide omavalitsuste eripärasid,” ütles Seeder.

Isamaa volikogu kogunes Tartus V SPA Hotelli konverentsikeskuses. Volikogu on erakonna kõrgeim esinduskogu erakonna suurkogude vahelisel ajal.

Siin on Isamaa poliitilise avalduse tekst:

Kommentaarid

Viimased uudised