Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa fraktsioon andis tänasel riigikogu istungil üle seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on lõpetada Haridus- ja teadusministeeriumi varjatud kolimine Tallinnasse ning säilitada ministeeriumi asukohana Tartu.

„Haridus- ja teadusministeeriumi hiiliv tagasi kolimine Tallinnasse ei ole Eesti regionaalpoliitikat arvestades aus ega mõistlik. See on juba pikaajaline protsess, kus HTMi juhtkond läbi erinevate sammude soodustab töökohtade kolimist Tartust taas Tallinnasse ning kui muud lahendused ei aita tuleb asuda muutma seadust,“ ütles eelnõu üle andnud riigikogu liige Üllar Saaremäe.

Isamaa fraktsioon on HTMi kolimisega seonduvalt esitanud arupärimise ka haridus- ja teadusminister Liina Kersnale. Riigikogu liige Raivo Tamm ütles arupärimist üle andes, et HTMi töökohtade viimine Tallinna on risti vastupidine sellele, mida valitsus on lubanud. Valitsuse tegevuskavas seisab nimelt selgelt, et riigi palgalisi töökohti viiakse Tallinnast välja, kuid nüüd, haridusministeeriumi näitel, viiakse neid Tallinnasse tagasi.

Teadaolevalt on praeguseks töötajaid Tallinnas ja Tartus enam-vähem pooleks: Tartus on ametis 162 ja pealinnas 133 inimest. Juhtivad ametnikud töötavad samuti Tallinnas.

Haridusministeeriumi kolimise otsustas ja kiitis heaks valitsus 2000. aastal toonase haridusministri Tõnis Lukase eestvedamisel. Tartusse kolimise otsus langetati ühelt poolt regionaalpoliitilistel põhjustel, teisalt seetõttu, et Tartu on Eesti haridus- ja teaduselu pealinn.

Viimased uudised