Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Takistused evakuatsiooniteel. Foto: Ida päästekeskus

Ida päästekeskuse inspektorite märtsis kontrollitud Virumaa hoolekandeasutustest pea igas kolmandas tuvastati tuleohutuses puudusi.

Märtsis kontrolliti kokku 55 Virumaa hoolekandeasutust, puudusteta oli vaid 15 asutust. Ida-Virumaal käisid inspektorid 32 asutuses, puudusteta oli 7. Lääne-Virumaal kontrolliti 23 hoolekandeasutust, puudusi polnud 8s. Ühel juhul tehti trahvi, sest evakuatsiooniuks oli lukus.

„Oleme aastaid käinud hoolekandeasutustes etteteatamata tuleohutuse kontrolle tegemas. Kahjuks on igal aastal üsna sarnane pilt – paljudes majades on puudusi tuletõkkeuste, evakuatsioonivalgustuse, automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi ja evakuatsiooniteedega,” märkis ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo nõunik Gerli Pajula. Tema sõnul saadi veelkord kinnitust, et eelmisel aastal kontrollitud hoolekandeasutuste majades ei ole jätkuvalt asjad korras.

Kontrollkäigul oli fookuses tulekahjusignalisatsioonisüsteemi ja evakuatsioonivalgustuse seisukord, tulekustutite nõuetekohane paigaldus ja töökorras olek. Vaadati üle ka väljumis- ja evakuatsiooniteede, sh tuletõkkesektsioonide puhul nende terviklikkus ja tuletõkkeuste korrasolek. Muuhulgas vaadeldi, kuidas on täidetud ohutusnõuded siseruumides elektriseadmete kasutamisel, kuidas on korraldatud suitsetamine ja kuidas ollakse valmistunud tulekahju korral tegutsemiseks.

Kõige problemaatilisem oli olukord tuletõkkesektsioonidega – 23 juhul. „Enamasti ei sulgunud tuletõkkeuksed täielikult, mille üheks põhjuseks võib olla uste avatud asendis hoidmine käepäraste vahenditega nagu puuklotsid, metallkonksud. Tuletõkkeuksed peavad olema suletud asendis, v.a uksed, mis on varustatud nõuetekohaste magnetseadmetega ja sulguvad tulekahjuhäire korral automaatselt. Just tuletõkkeuksed on need, mis aitavad tule ja suitsu levikut takistada, et klientidel ja töötajatel oleks ohutu hoonest välja minna ja hoone saaks vähem kahju,” selgitas nõunik. Kontrollitud asutustest viiel juhul oli probleeme automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemiga: andurid olid kinni kaetud või polnud seade töökorras. „Ka number viis on palju. Need seadmed peavad olema kogu aeg töökorras, et tuvastada õigel ajal tulekahju,” nentis Pajula.

Siseruumides elektriseadmete kasutamine oli kontrollitud asutustes korrektne ja suitsetamiseks olid loodud selleks ettenähtud kohad. Küll aga kurtsid hoolekandeasutuste töötajad, et mõnel juhul kliendid siiski eiravad kodukorda ja tahavad suitsetada toas või tualetis. Inspektorid kiidavad hoolekandeasutuste töötajaid, kes on teadlikud, kuidas tulekahju korral tegutseda. „Soovitame kindlasti korraldada õppusi, et töötajates tekiks kindlus ohu korral tegusemiseks. Ka uusi töötajaid tuleb kindlasti instrueerida.”

Inspektorid kontrollisid Virumaal märtsis peamiselt ööpäevast hooldus- ja rehabiliteerimisteenust osutavaid tervishoiuasutusi, eri- ja üldhooldekodusid, sotsiaalse rehabilitatsiooni keskuseid ja tugikodusid. Valimis olid ka hooned, kus on varasemalt tuleohutuses puudusi avastatud ning need, kus on kasutuses automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteadete edastamise võimekus häirekeskusesse.

Viimased uudised