Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmeedias on tehtud huvitav arvutus selle kohta, et kui tahad II pensionisambast, millest eest sotsid ja Reform meeleheitlikult võitlevad, et kui tahad sealt oma raha kätte saada, pead elama 112-aastaseks.

Ehk siis, teisisõnu pole midagi kasu arvestamisest, kui palju sinna sambasse on raha kogunenud, kui sealt raha kättesaamine on pensionieas praktiliselt võimatu. Enamus saab II sambast pensilisa vaid 50 senti päevas, 15 eurot kuus. See on kiidetud II sammas!

Arvutus on järgmine:

II SAMMAS
pensionile jääja kogunenud raha kantakse vastavalt EV seadusega kindlaks määratud kindlustusseltsile (SEB, Compensa ja veel keegi, kas mitte ERGO), kõik välismaised. Riik kingib peansionäride raha välismaalastele! Kusjuures mitte 100 protsenti, vaid kusagil suts üle 80 protsendi – ülejäänu on seda raha kogunud pangad juba oma teenus-, hooldus-, tegevus- ja ei tea veel mis maksudeks maha võtnud.

KINDLUSTUSSELTSID
Kõik ühtemoodi määratlevad võimaliku maksimaalse eluea (Compensa 96 a., teised samasse vanusesse). Garanteeritud vanusepiiriks (tegelikuks elueaks) määratakse ligi 80 eluaastat (kõigub 1-2 aastat), Kindlustusselts jagab rahasumma pooleks. 50 protsenti nimetatakse garanteeritud pensioniks ja seda makstakse 80. eluaastani ja see on osa, millele saab seada ka pärandamise. Sured varem, saab keegi ikka Sinu 80-nda sünniaastapäevani seda pensionit (keskmiselt ligi 30 eurot kuus). Aga selleks pead tegema pärandamise. Kui ei tee, on ka see osa läinud…
Enne 80-ndat eluaastat surma puhul on teine 50 protsenti kindlustusseltsile lotovõit.
Kui elad edasi, siis saad sama pensiraha edasi ja kui sured enne maksimaalset eluiga (80 ja 96 vahel), siis katkeb ka väljamaksmine ning ülejääk jääb kindlustusseltsile riskide maandamiseks (nagu Compensa väitis).
Tuletan meelde, et igakuistelt maksetelt läheb maha tulumaks, väljamakse teenustasu ja veel miski haldamistasu.
Kui õnnestub, ja elad 96-aastaseks, siis oled heal juhul 4+2 sissemaksetest kätte saanud umbes 65 protsenti (ülejäänu läks maksudeks ja teenusteks).

SUUR RISK 🙂
Kui elad kauem, üle 96, siis kindlustusselts peab edasi maksma seda sama kuutasu. See ongi see osa, mida kindlustusselts oma suureks riskiks nimetab. Et mis saab siis, kui kõik üksmeelselt otsustavad 110 aastaseks elada!?
Et kätte saada (fantaseerigem) kogu 4+2 sissemakstud summa 100 protsenti ehk ka ülejäänud 35 protsenti, peaks veel vähemalt 16-20 aastat elama ehk siis 112 kuni 116 aastaseks.
See ongi see kiidetud ja kaitstud II sammas!

SUUR PETTUS
Kes loodavad saada II sambast lisapensionit 150 eurot kuus, siis petate iseennast. Kogu II samba maksete perioodi (liitusin kohe alguses) on minu kuusissetulek (neto) olnud vahemikus 1100 – 1800 eurot. Ma samuti lootsin kopsakat pensilisa – see on aga 30 eurot, nii väike, et ma selle laekumistki tähele ei pane. Euro päevas – super rikkaks teeb!
Et saada 150 eurot kuus, pidanuks sissemaksete perioodil olema igakuine netosissetulek vähemalt 5500 eurot. Eestis selliseid ja rohkemagi summaga on, kuid mitte palju.
Pigem saab enamus neto ehk puhtana kätte minugi palgast vaid poole ehk 550 kuni 900 eurot ja ka pensile jäädes saavad poole vähem – ehk siis umbes 50 senti päevas. See on ümardatud eeldus.

JÜRGEN LIGI ja kompanjonid
Kui teist keegi kaitseb teist sammast ja tahab seda kohustuslikuna edasi pidada, siis peab sellel soovil olema nö. luukere seifis. Teil, pean peaasjalikult Reformierakonda silmas, on mingid omakasu lood kogu selle teise sambaga. Muidu te ei kardaks selle piiramist ja vabaks laskmist. Mingi põhjus peab ju olema, et meie kõigi kogumisponnistuste tulemas kingitakse välismaistele kindlustusseltsidele just Reformierakonna valitsemisajal seatud seadustega. Kas nende rikastumine meie kõigi arvelt on ikka ainult nende rikastumine? Ma ei saa parata, aga teistmoodi ma reformikate nutujuttu hinnata ei oska. Ah et kuidas tõestada? Tõestada ei suudetud ka üht varasemat 10 miljoni kadumist samuti Šveitsi – ei saa ka praegu keegi välismaiseid kindlustusseltse revideerida (muide, ka Compensa on Šveitsi firma).
AGA HEAD PENSIPÕLVE KÕIGILE!

Kommentaarid

Viimased uudised