Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jõulutäht. Foto: IstockPhoto

Eestis levib visalt müüt selle kohta, et jõulutäht on surmavalt mürgine. Pole teada, kust see teave tuleb, aga jõulutäht pole tegelikkuses mingitmoodi ohtlik, ei inimesele ega lemmikloomadele.

Pole registreeritud mitte ühtegi jõulutähe poolt põhjustatud koduloomade mürgitusjuhtumit, räägib Helsingi ülikooli veterinaarfarmakoloogia professor Outi Vainio.

Sisse süües võib jõulutäht põhjustada seedehäireid. Põhjuseks on lehtedest tulev vedelik, mis võib ärritada nahka ja seedeelundeid, vahendab Kuluttaja.

Kui lemmikloom sööb jõulutähte, siis tekib mao ja soolestiku ärritus. Vaevusteks võivad olla ila voolamine, oksendamine ja vahel harva kõhulahtisus. Nähud on kerged ja need mööduvad ilma välise sekkumiseta.

Taimevedelik ärritab soolestikku kõigil loomadel ühtemoodi, mis tähendab, et kassi vaevused ei erine koera omadest.

Arvamus jõulutähe mürgisuse kohta võib tulla sellest, et ta kuulub samasse piimalilleliste sugukonda, kus leidub selliseid mürgiseid taimi nagu riitsinus. Saja aasta tagant on teada juhtum, kus laps suri ühe taime söömise tagajärjel ja see arvati olevat jõulutäht. Samas pole teada, mis taime laps päriselt sõi. Lugu jõulutähe mürgisusest läks aga pärast seda liikvele.

Mitte kusagil maailmas pole registreeritud mitte ühtegi jõulutähe söömisega seotud surmajuhtumit. Pole ime: Ühendriikide POISINDEX-i info kohaselt peaks 20-kilone laps raske mürgituse saamiseks sööma ära 500-600 jõulutähe lehte.

Jõulutähe võib seega rahumeeli tuua koju, kus on lapsed ja lemmikloomad. See pole aga mõeldud söömiseks.

Viimased uudised