Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel põrunud Lõuna-Eesti sotsid löödi tänasel erakonna üldkogul juhtkonnast minema.

Erakonna esimeheks valiti Saaremaalt pärit Rakvere mees Indrek Saar, kes tõi peasekretäriks teise Rakvere mehe Rannar Vassiljevi.

Erakonna uued aseesimehed on endine Väätsa vallavanem Lauri Läänemets, riigikogu liikmed Katri Raik ja Heljo Pikhof ning Hiiu vallavanem Reili Rand.

Varem olid eelmise esimehe Jevgeni Ossinovski ajal erakonna peasekretärid lõunaeestlased Inara Luigas ja Kalvi Kõva.

Rõuge mees Kalvi Kõva lahkus kiiresti tänaselt üldkogult, täpselt ei teatud, kas vilja- või kartulipõllule. Igal juhul lahkumismeenet ta vastu võtma ei läinud.

Jevgeni Ossinovski ütles, nutt kurgus, et võttis lipsu ära ja ülikonnas teda enam ei näe.

Sotsid jätkavad kindlal LGBT kursil nagu varemgi. Üldkogul sõna võtnud Eduard Odinets ütles, et tuli just Leedust Vilniuse Pride’ilt, kus osalesid kohalikud sotsid ning järgmisel aastal tahetakse Baltikumi Pride korraldada Eestis. Odinets ütles, et Eesti LGBT sotsid peavad samuti kapist välja tulema ning paraadile minema. Odinets sai Indrek Saarelt nõusoleku, et Saar osaleb samuti Pride’il sotside eesotsas. Indrek Saar vaatas selle peale punastades põrandale.

Üldkogu lõpus võttis sõna Tartu sots Jaan Muna, kes kiitis Donald Trumpi ja hoiatas Eesti taganemise eest Briti-USA teljest, sest keegi muu Eestile appi ei tule. Muna sõnavõtu ajal oli saalist kosta pahameelt ja närvilist vilistamist.

Kommentaarid

Viimased uudised