Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Maanus Kullamaa

Laupäeval, 22. juunil kulmineerusid Tartu laulupeo pidustused peakontserdiga Tartu lauluväljakul. Ligi 9000 koorilaulja ja pillimehega liitus umbes sama palju inimesi publikus, et ühiselt tähistada laulupeo 150. sünnipäeva.

Tartu laulupeo ühe peakorraldaja Maris Peebo sõnul oli tänase peakontserdi tunne äärmiselt ülev. „Midagi ilusamat olnuks raske soovida. See, kuidas tänane kaunis ilm, võrratu publik ja suurepärased koorilauljad, pillimehed ning solistid ühiselt laulupeo sünnikodus laulupeotraditsioonile kummarduse tegid, oli võimas,” rääkis Peebo. „Ma tahan tänada kõiki, kes on olnud seotud Tartu laulupeo korraldamisega nii lava ees kui lava taga, nii lava peal kui lava all.”

Peakontserdil kõlas Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma ja paljude teiste heliloojate muusika. Kontserdil astusid üles puhkpilliorkestrid, kaastegev oli Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigendiks Taavi Kull, ning solistideks Tõnis Mägi, Ivo Linna, Jarek Kasar ja Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia).

Esimeses laulupeost inspireerituna esinesid kõnedega soome kirjanik, tõlkija ja kirjandusteadlane Juhani Salokannel, läti luuletaja ja eesti kirjanduse tõlkija Guntars Godinš, Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev, sotsiaalteadlane Marju Lauristin, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho ning tudeng ja möödunud aasta Sirbi laureaat Mikael Raihhelgauz.

Peakontserdile eelnes rongkäik ja järgnes simman ansambli Curly Strings seltsis, mis kestis hiliste öötundideni.

Tartu laulupeo pidustused algasid 20. juunil Tartu Maarja kirikus Tartu laulupeo ja XXVII laulupeo piduliku ühiskontserdiga „1869. 2019“, kus kanti esmakordselt ette Jüri Reinvere uudisteos „Mu isamaa. Mu õnn ja rõõm.”. 21. juunil toimusid ajastukontserdid „1869”, „1919” ja „1969”, mälestuskontsert Raadi kalmistul koos Maarja Nuudiga ning rahvatantsuetendus „Loodud jääma”.

Viimased uudised