Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC juht dr Andrea Ammon hoiatab, et Euroopat ootab koroonaviiruse teine laine, kuna viiruse suhtes immuunseid on väga vähe.

Dr Ammon märkis, et teine laine on kindel, küsimus on ainult selles, millal see saabub ja kui suures ulatuses, vahendab Guardian.

Dr Ammon soovitas Euroopa Liidu liikmesmaadel juba varakult teiseks laineks valmistuda. Uuringute järgi on Euroopa Liidu kõige karmima koroonapuhanguga riikides vähem kui 15 protsenti inimestest haiguse läbi põdenud. See tähendab, et valdav enamus on jätkuvalt haavatavad.

Dr Ammon hoiatas, et viirus, mille kohta kasutatakse teaduslikku terminit SARS-CoV-2 pole kuhugi kadunud, kuna ta on inimese organismiga hästi kohanenud.

Asjatundjad hoiatavad neid, kes juba rõõmustavad, kuna sõda viirusega pole veel kaugeltki võidetud. Pea kõik teadlased on ühel meelel, et viirus tuleb tagasi olukorras, kus puuduvad nii vaktsiin kui ravi. Kõige suurem hirm on see, et viiruse teine laine langeb ühele ajale talvise gripihooajaga, mistõttu haiglad ujutatakse patsientidega üle.

Dr Ammon märkis, et koroona teine laine pole enam teooria. Küsimus on ainult selles, kui ulatuslik see on ja millal see tuleb. Praegu on riigiti immuunsus vaid 2-14 protsenti, mis tähendab, et 85-90 protsenti rahvastikust on haavatavad.

„Viirus on meie ümber ja seda on palju enam kui jaanuaris ja veebruaris. Ma ei taha kurja ette kuulutada, aga ma leian, et peame olema realistid. Praegu pole aeg end lõdvaks lasta,” ütles dr Ammon. Euroopa on praegu üks koroonaviiruse epitsentreid, Euroopas on registreeritud 1,74 miljonit nakatumist ja enam kui 164 350 koroonasurma.

Dr Ammon leiab, et viiruse levikule aitasid kaasa kevadel suusareisidelt naasnud inimesed. Ühtlasi märkis dr Ammon, et Euroopa riikide aeglane reageerimine maksis elusid. Riigid ei suutnud piisavalt kiiresti kehtestada piiranguid ja keelustada turismireise.

Euroopas oli haiguse tipp aprillis ja nüüd on hakanud uute nakatumiste arv langema. Dr Ammon on arvamusel, et võitlus koroonaviirusega saab olema pikaajaline. Pole teada, kas viirus on igavene, aga temaga nähakse vaeva veel kaua aega. Viirus on inimestega väga hästi kohanenud, märkis dr Ammon.

Viimased uudised