Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Henri Sutting

Tartu lennuväljal toimub kolmepäevane elektroonilise sõjapidamise kaitsetööstusnäitus, kus ligi 30 rahvusvahelist ja Eesti ettevõtet esitlevad tooteid reaalses elektroonilise võitluse keskkonnas.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salmi sõnul annab Eestis teistkordselt toimuv üritus kaitse- ja julgeolekustruktuuridele võimaluse ise kohapeal proovida hetkel turul saadaolevaid parimaid elektroonilise sõjapidamise tooteid ja seadmeid.

„Tavapärasest kaitsetööstusnäitusest eristab üritust varustuse demonstreerimine reaalses elektroonilise võitluse ehk raadiosageduslikus ja elektromagnetilises keskkonnas. Külastajad saavad vahetult kõike ise kogeda ja testida toodete töökindlust,“ märkis Salm.

Eesti ettevõtted Threod Systems ja Milrem Robotics tutvustavad näiteks ühist droonidest ja mehitamata maismaasõidukist koosnevat lahendust, mida saab lahinguväljal kasutada distantsilt info kogumiseks ja vaenlase tuvastamiseks.

Kaitsetööstusmessi avanud Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ütles, et digitaalne maailm ei tunne riigipiire.

„On väga oluline, et jagaksime oma teadmisi ja kogemusi ja ühendaksime need, et tulevikus kübervaldkonna ohtudele tugevamalt vastu astuda,“ märkis Sirel.

Rahvusvahelisel näitusel osaleb üle 300 inimese ja esindatud on ligi 30 rahvusvahelist ja Eesti ettevõtet.

Osalevad ettevõtted Rohde & Schwarz, Textron Systems, PZL, L3 TRL Technology, Teledyne Defence & Space, SAAB, Chemring Technology Solution, AP Flyer, Patria, Glenair Nordic AB, Novator Solutions&National Instruments, CRFS Ltd, Communications Audit UK Ltd, Sagax Communications, SAAB Medav Technologies, Decodio AG, Battlespace Simulations, Hidrolab, Procitec, Tehnoturg-T Raadiosidekeskus, Milrem Robotics, Threod Systems, Rantelon, Invisible Interdiction, Sensofusion, Allen Vanguard.

Esindatud on 29 riiki – Eesti, Türgi, Läti, Ungari, Singapur, Poola, Indoneesia, Horvaatia, Tšehhi, Prantsusmaa, Itaalia, Šveits, Saksamaa, Hispaania, Alžeeria, Maroko, Lõuna-Aafrika, Bahrein, Saudi-Araabia, Leedu, Soome, Norra, Rootsi, Indoneesia, Taiwan, USA, Kanada, UAE, UK.

Ürituse raames testiti eile ja üleeile Kaitseliidu Utsali lasketiirus Tartumaal droonide vastaseid sidesegamissüsteeme, kus oli väljas ka Eesti ettevõtte Rantelon oma segajatega.

Üritust Electronic Warfare ja Military Cyber live 2019 „Delivering Knowledge Through Demonstration” korraldavad Eesti kaitseministeerium, Eesti Kaitsetööstuse Liit ja Suurbritannia ettevõte Tangent Link. Üritus on suunatud lõpptarbijatele.

Viimased uudised