Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Esmaspäevast kehtima hakanud jäälemineku keelu tõttu teevad päästjad aktiivselt patrullkäike oma piirkonna populaarsematesse kalastuskohtadesse, et sealt ära kutsuda kalamehed, kes end ohtu seades on jääle läinud.

Eile teostasid päästjad Lõuna-Eestis jääpatrulle umbes sajal siseveekogul. Kalamehi avastati veekogude õrnalt jäält kümneid. Paljud kalamehed ei olnud teadlikud keelu kehtima hakkamisest, kuid lahkusid jäält peale päästjate selgitusi.

Päästeamet kuulutab igal kevadel välja jäälemineku keelu, millest alates ei tohi Eestis enam järvede ja jõgede jääle minna. Hoolimata sellest, et Eestis on jääolud erinevad, kehtib keeld kõikidel siseveekogudel viibimisele.

Päästeameti ennetustöö osakonna eksperdi Mikko Virkala sõnul muutuvad jääolud soojade ilmadega väga kiiresti ning nõrka jääd ei saa usaldada. Tema kinnitusel on ääretult oluline, et lapsevanemad hoiaks oma lastel veekogude läheduses silma peal ning räägiksid nendega nõrga jääga kaasnevatest riskidest.

Jäälemineku keelu kehtestamiseks jälgitakse ilma, jää paksust ning õnnetuste sagenemist. Keeld on ohutussõnum, mis kutsub inimesi üles ettevaatlikkusele ja tähelepanule. Lõuna päästekeskus palub nii lapsevanematel kui ka õpetajatel sel teemal lastega rääkida, et selgitada kevadiselt hapra jääga seonduvaid riske ja kutsuda neid üles keelust kinni pidama ning nõrgale jääle mitte minema.

Talvise veeohutuse ennetussõnumite ja käitumisjuhistega saab tutvuda: http://veeohutus.ee.

Kommentaarid

Viimased uudised