Esmaspäevast algas sisseastumine Kaitseväe Akadeemia maa-, mere- ja õhuväe õppekavadele
Avaldatud: 28 aprill, 2025Esmaspäevast, 28. aprillist kuni 30. juunini saab esitada sisseastumisdokumente Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrgharidusõppe maa-, mere- ja õhuväe õppekavadele, mille lõpetamisel saadakse bakalaureusekraad sõjateaduses ning nooremleitnandi auaste.
„Kolme aasta jooksul saavad kadetid põhjalikud teadmised juhtimisest ja planeerimisest kolmel tasandil – eelkõige rühm ja kompanii, kuid baasteadmised ka pataljoni tasemest,” ütles Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Viktor Kalnitski. „Juhendamine toimub oma ala ekspertide käe all ning igapäevane õppimine ei ole ainult klassiruumis, vaid pea pool aega praktiseeritakse teadmisi reaalses keskkonnas maastikul.”
2025.-2026. õppeaastal on maa-, mere- ja õhuväe õppekavadele kandideerimiseks avatud kokku 150 õppekohta. Õpingute kestvus on kolm aastat.
„Kaitseväe Akadeemia vilistlasi ootab eest kindel, huvitav ja väljakutserohke karjäär kaitseväes, samuti pidev enesetäiendamine ning rahvusvaheline koostöö liitlastega. Karjääri jooksul saab teenida erinevates kaitseväe üksustes üle Eesti või rahvusvahelistes staapides pikaajalises välislähetuses ning osaleda välisoperatsioonidel,” lisas brigaadikindral Viktor Kalnitski. „Tervikuna areneb kaitsevägi kiiresti, mis omakorda pakub huvitavaid ning mitmekülgseid teenistus- ja karjäärivõimalusi!”
Akadeemias õppivatele kadettidele on tagatud igakuine palk alates 1050 eurot, tasuta elamiskoht akadeemia ühiselamus Tartu kesklinnas ning arsti- ja hambaravi. Kooli lõpetajad saavad õpingute lõpus bakalaureusekraadi sõjateaduses ja nooremleitnanti auastme ning neid ootab ees kindel karjäär kaitseväes.
Brigaadikindral Kalnitski sõnul on akadeemiasse oodatud õppima nii keskhariduse omandanud heas füüsilised vormis ja riigikaitsest huvitatud noored, kes on läbimas või läbinud ajateenistuse, kui ka juba pikema kaitseväe töökogemusega mehed ja naised, kes soovivad end viia karjääris järgmisele tasemele. „Kaitseväe Akadeemia on õppeasutus, mis annab rakenduslikud oskused ja teadmised ning õpetab kaitseväele välja liidreid ja juhte. Pikas perspektiivis on saadud teadmised kasulikud ka teistes valdkondades, mitte ainult riigikaitses,” lisas akadeemia ülem.
Sisseastumiskatsed toimuvad 14.-16. juuli Tartus Kaitseväe Akadeemias. Katsetel tuleb sooritada vaimse võimekuse test ning kutsesobivusvestlus, mille tulemuste põhjal kujuneb kandideerijate paremusjärjestus. Sisseastumiseks vajaliku lävendi ületavad need, kelle kahe katse koondtulemus on vähemalt 46,66%. Õppurid võetakse vastu paremusjärjestuse alusel vastavalt õppekohtade arvule.
Sisseastumisdokumente saab Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrgharidusõppesse esitada läbi infosüsteemi SAIS 28. aprillist kuni 30. juunini. Täpsem informatsioon sisseastumistingimuste ja -katsete kohta on leitav Kaitseväe Akadeemia kodulehelt www.kvak.ee või www.ohvitser.ee.
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.