Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: rms Richard Põder

Täna, 22. aprillil saabusid lisaõppekogunemisele Okas 25-1 esimesed toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse juhtivkoosseisu reservväelased, kellele lisandub peagi üksuse põhikoosseis.

„Õppekogunemine toimub üle terve Eesti,” ütles kaitseväe toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse ülem major Toomas Pärnpuu. „Pärast varustuse ja relvade kätte saamist ning esmast meeldetuletavat väljaõpet liiguvad üksused Eestis laiali, kus lisaks väljaõppele hakkavad nad täitma oma teenistusülesandeid, milleks on õppusel Siil liitlasüksuste vastu võtmine,” lisas major Pärnpuu.

Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsuti 22.-30. aprillini toimuvale lisaõppekogunemisele Okas 25-1 toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse koosseisu arvatud reservväelased. Kõigepealt saabuvad üksuse juhtivkoosseis, kes seejärel valmistuvad vastu võtma üksuse põhikoosseisu. Peale seda ootab reservväelasi nii meditsiinialaste kui laskeoskuste lihvimine ning seejärel suundutakse juba reaalsele teenistuspraktikale.

„Ootasin juba pikemat aega seda kutset. Lisaõppekogunemisel osalemine on minu jaoks tähtis, sest sellega saan anda oma panuse riigikaitsesse. Loodan, et järgnevad päevad on tegusad,” ütles esimesena lisaõppekogunemisele Okas 25-1 saabunud nooremleitnant Hannes Salm.

Õppuse Okas 25-1 raames harjutavad toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistuse reservväelased ja tegevväelased lahinguvalmiduse saavutamist vastavalt üksuse lahinguvalmiduse kavale ning esmase lahingülesande täitmist.

Toetuse väejuhatuse liikumis- ja veoteenistus korraldab kaitseväele strateegilist transporti ning tagab liitlasevägede vastuvõtmise ja välja saatmise. Lisaks vastutab liikumis- ja veoteenistus piiriületuse ja tollikorralduse eest ning esindab kaitseväge sõjalise mobiilsusega seotud küsimustes.

Seega on liikumis- ja veoteenistuse reservväelaste jaoks käesolev lisaõppekogunemine ainulaadne võimalus harjutada oma erialaseid ülesandeid reaalsetes tingimustes, alates liitlaste vastuvõtmisest tollipunktis kuni nende jõudmiseni paiknemisalale, tagades seeläbi õppusele Siil 25 Eestisse saabuvate liitlaste reaallogistikat.

Lisaõppekogunemisele Okas 25-1 saabuti erinevatest kohtadest üle Eesti, kuid oli ka neid, kes tulid kaugemalt, näiteks seersant Vahur Viisileht, kes saabus Madalmaadest ja täidab õppusel jaoülema rolli. „Ma ootasin kutset juba pikkamisi, et võimalikult varakult tulekuks valmistuda. Hollandist tulek oli üsna keeruline, kuid õnneks oli tööandja hea ja vastutulelik. Nad aitasid mul transpordi organiseerida ja jõudsin kohale juba täna öösel,” ütles seersant Viisileht.

Tegemist on esimese lisaõppekogunemisega sel aastal. Lisaõppekogunemisi on korraldatud alates 2016. aastast. 2024. aastal toimus lisaõppekogunemisi kaks, millest viimane möödunud aasta detsembrikuus.

Lisaõppekogunemise Okas 25-1 eesmärk on kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist Vabariigi Valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste ning kaitseliitlaste kogunemiseni ja lahinguvalmiduse kontrolliks. Õppusele kutsutakse Vabariigi Valitsuse määruse põhjal kokku kuni 235 reservväelast.

Peale lisaõppekogunemiste kutsub kaitsevägi regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase, etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm. Eesti teavitab õppusest vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele NATO-t ja naaberriike.

Viimased uudised