Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiljutisest haridusministrist, keskerakonna aseesimehest ja valitsuskõneluste juhist Mailis Repsist sai reedel ametlikult kuriteos kahtlustatav, kui ta keskkriminaalpolitseis ülekuulamisel käis.

Politsei ja riigiprokuratuur kinnitavad Repsile kuriteokahtlustuse esitamist. „Sel nädalal esitati M. Repsile kahtlustus omastamises. Tegemist on esialgse kahtlustusega ning menetluse huvides ei ole praegu võimalik selle täpsemat sisu avaldada,“ seisab kahe ametkonna eelmisel nädalal saadetud ühises vastuses Õhtulehele.

Mailis Reps ise polnud uurimise uute asjaolude selgitamiseks pühapäeval Õhtulehele kättesaadav. Keskerakonna pressiesindajal ei õnnestunud erakonna võtmefiguurilt kommentaari saada.

Ministeeriumi töötajad on viidanud mitmetele omastamise juhtumitele. Näiteks viis Reps koju ministeeriumi kohvimasina Jura, mille hinnad algavad 600 eurost. Lisaks maksis Reps pärast Õhtulehe artikleid tema afääride kohta ministeeriumile tagasi Tartu Pallase hotelli 360-eurose arve. Minister kasutas hotellis kahte tuba. Seaduse järgi ei tohi ministeerium töötajate pereliikmete ööbimiskulusid katta.

Lisaks oli tuntud huvi ka Repsi kütuseostude kohta riigi raha eest. Ühel juhul tangiti ministeeriumi Mercedese ametibussi kütusepaak pilgeni täis päev enne Repsi 2018. aasta suvist perepuhkust Horvaatiasse. Lisaks oli Reps ostnud ministeeriumi kütusekaardiga bensiini, kuigi tema kasutuses olnud Mercedese buss kasutas diislit.

Veel lisaks oli Reps lasknud ministeeriumil kinni maksta oma pereliikmete lennukipiletid summas 1500 eurot. Seaduse kohaselt ei tohi selliseid kulusid ministeeriumi eelarvest tasuda.

Repsi jaoks tähendab kriminaalkorras süüdimõistmine riigikogu koha kaotust. Seaduse järgi algab omastamise kuritegu alates 200 euro suurusest kahjust.

Kommentaarid

Viimased uudised