Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hädaolukorra ja selleks valmisoleku puhul vastutavad kohalikud omavalitsused ja ettevõtete juhid, seda vastavalt seadusele, kirjutab Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu.

„Hädaolukorraks valmisolek pole teoreetiline jutt, vaid seadusega pandud kohustus,” märkib Salu. „Haigla, kanalisatsioonifirma ja kohalik omavalitsus ei saa valida, kas olla valmis või mitte, nad peavad seda tegema. Juhtuda võib palju. Torm, tuul, terrorism, tulekahju, „rohelised mehikesed”. Kohalik omavalitsus on seaduse järgi elutähtsat teenust korraldav asutus. Konkreetses asutuses ja ettevõttes vastutab selle juhtkond.”

Salu märgib, et Eestis on olemas hädaolukorra seadus ja kes mida tegema peab, on teada. Õppuseid ja koolitusi on tehtud nii et maa must. Keegi ei saa teadmatuse taha peituda. Kui tegu pole just elutähtsat teenust osutava ettevõttega (ning juustu- ja piimatehased seda pole), siis on reegel tegelikult väga lihtne: see on 100 protsenti teie enda mure, kuidas hakkama saate. Enda asi on osta generaator, sinna sisse kütus või sõlmida lepingud, kes, millal ja kuidas hädaolukorra tingimustes kütuse kohale toob.

Salu väitel oleks tal ajakirjanikuna muidugi meeldiv kajastada (küll saaks toredaid pilte), kuidas peaminister Jüri Ratas ja siseminister Mart Helme, kummikud jalas, Valgas kaevust vett pumpavad või Võrus elektriliinide parandamist juhendavad, aga see ei ole nende töö. Lõuna-Eestit räsinud tormi, sellest tekkinud probleemide ja tagajärgede likvideerimise puhul tuleb vasutajate otsimisel pöörata pilgud allapoole.

Viimased uudised