Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SMS-id said populaarseks 1990ndate lõpus ja on praegu levinuim sõnumite saatmise viis Androidi telefonide kasutajate hulgas. Samas on see kõige vähem turvaline meedium.

Asjatundjad hoiatavad, et SMS-id pole krüptreeritud ja nende saatmiseks läbitakse mitu etappi, mistõttu võivad küberkurjategijad SMS-i saatmise ajal infot hankida, vahendab Popular Mechanics.

Eksperdid soovitavad nüüd loobuda SMS-ide ja kasutada turvalisemaid levinud lahendusi nagu WhatsApp, kuna seal krüpteeritakse andmeside.

SMS-sõnum edastatakse kõigepealt mobiilsidemasti, kust see liigub SMS-i keskusesse, mis saadab sõnumi edasi vastuvõtja jaoks lähimasse mobiilsidemasti. Kogu selle protsessi käigus on võimalik pahalastel lugeda nii sõnumeid kui nendega kaasas käivat infot.

SMS-ide turvalisust vähendab ka asjaolu, et sõnumeid hoitakse vahepeal pikka aega ja see lihtsustab nende häkkimist. Möödunud aastal näiteks häkiti USA-s miljoneid SMS-sõnumeid, sellega koos kasutajate isiklikke andmeid nagu paroolid, aadressid ja kasutajakoodid. Hiljem tuli välja, et SMS-e sisaldanud andmebaas polnud isegi parooliga kaitstud. Lisaks häkkeritele võivad tunda SMS-ide sisu vastu huvi eri riikide valitsused. SMS-i ja sellele vastamise puhul soovitatakse olla sama ettevaatlik nagu kahtlase e-kirja puhul. Eriti tasub tähele panna SMS-iga saadetud linke.

Krüpteeritud sõnumite puhul aga ei pääse keegi niisama lihtsalt ligi nende sisule peale saatja ja vastuvõtja.

Siin on mõned mobiiliäpid, mis on krüpteeritud:
Apple’i FaceTime
Apple’i iMessage
Signal
Wickr
Wire
WhatsApp

Viimased uudised