Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma koristuspäeval osalejad Venemaal. Foto: Twitter

Kui muidu möödus Maailma koristuspäev suhteliselt vaikselt, siis erakordne menu oli sel üllatuslikult … Venemaal.

Mitmelt poolt Venemaalt on tulnud teateid selle kohta, kuidas inimesed haarasid labidad, rehad, harjad, ämbrid ja kärud ning koristasid aktiivselt oma ümbrust.

Venemaal oli ürituse nimi „Sdelajem”, mis meenutab Eesti vastavat aktsiooni „Teeme ära!” Pole teada, et eestlased oleks üritust Venemaal aktiivselt propageerinud, aga tagasiside põhjal võib öelda, et venelastele läks see väga hästi peale. Koristuspäevast oli laialdaselt juttu nii Vene televisioonis kui sotsiaalmeedias.

Põhjuseks võib olla asjaolu, et Nõukogude Liidus olid sellised kampaania korras korraldatud „subotnikud” ehk „laupäevakud” tavalised ja eestlaste Teeme ära! meenutab just selliseid laupäevakuid. See toob paljudele meelde nostalgilised nõuka aja mälestused, seda nii Eestis kui Venemaal.

Сергей Марков on Twitter

Уборка организована в районе лагеря Салют-2 на ул. Тихой. Сегодня по всей Самарской области на субботники вышли около 700 человек. Акция “Сделаем” проходит в 65 регионах России и 163 странах мира.

Красивый Петербург on Twitter

Завтра состоится Всемирный день чистоты “Сделаем!” / / Добровольцы из России и 163 других стран мира завтра выйдут на субботники, чтобы очистить леса, парки и скверы. Глобальная уборка привлекает внимание к нелегальным свалкам и загрязненности пр.. https://t.co/oR8jg9jW5C

Kommentaarid

Viimased uudised