Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eesti otsustas täna Poola esitatud palve alusel saata jaanuari keskel sinna uue sihtüksuse, et toetada Poolat Valgevenest tuleva hübriidrünnaku tõrjumisel ja võitluses ebaseadusliku migratsiooniga. Üksuse põhikontingendi moodustavad sel korral Kaitseliidu jalaväe- ja pioneeriüksus, lisaks saadab Eesti Poola luure- ja meediatoetuse meeskonnad.

„Poola on meie üks olulisemaid liitlasi piirkonnas, kelle toetamine praeguses julgeolekuolukorras on võtmetähtsusega, sest hübriidkriis vajab endiselt tähelepanu ning Poola on esitanud palve üksuse tegevuse jätkamiseks. Meil on väga head kogemused kaitseliitlaste osalemisest sõjalistel operatsioonidel ja õppustel ning olen kindel, et kaitseliitlased saavad Poolas neile pandud ülesannetega hakkama,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet, kelle sõnul näitab Eesti üksuse saatmisega oma solidaarsust ning valmidust toetada liitlasi keerulises olukorras.

Poola läheb jaanuari keskpaigas kuni 70-liikmeline sihtüksus, mis koosneb Kaitseliidu jalaväeüksusest koos pioneeridega ja kaitseväelastest. Eesti saatis esimese ligi 70-liikmelise sihtüksuse Wisent Poola detsembri alguses ning see oli mehitatud reservväelaste, tegevväelaste ja tsiviilisikute baasil. Üksuse lähetamise näol oli tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille raames on muuhulgas ehitatud üle 22 kilomeetri piiritõkkeid, viidud läbi üle 30 meediaoperatsiooni ning tehtud mitmeid vaatluslende piiriala jälgimiseks.

Viimased uudised