Kaitseväe pilt.

Austraalias peetavatel Võitmatute mängudel võitis Eesti meeskond täna õhtul istevõrkpallis pronksmedalid, kui 3.-4. koha mängus alistati Poola võistkond 2:0.

„Kolmanda koha mängus tuli meie vastaseks Poola, kelle kohta teadsime, et tegu on meie masti võistkonnaga ning saame neid hammustada. Ja ka hammustasimegi päris piraka tüki,“ ütles Eesti võistkonna kapten vanemveebel Margus Hoop.

Eesti meeskond jäi mängu alguses kiirelt kaotusseisu, kuid leidis seejärel hea rütmi ning võitis esimese geimi tulemusega 21:16, teise geimi 21:13 ning kogu mängu 2:0. Päeval mängitud poolfinaalis tuli Eestii võistkonnal alla vanduda Georgiale 0:2.

Pronksi võitnud meeskonda kuulusid vanemveebel Margus Hoop, veeblid Ergo Mets, Marek Piirimägi, Ott Jõesaar ja Egerd Erreline, nooremveebel Rene Hinrikus, nooremseersandid Madis Põri ja Tarmo Lepik ning reamees Ivan Smirnov.

Lisaks toimusid täna Sydneys mängude ujumisvõistluse eelujumised, kus nooremveebel Martin Piisang jõudis homme toimuvatesse finaalujumistesse neljal distantsil.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18-st erinevast riigist.

Mängudel osalev Eesti võistkond on sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalevad paljudel erinevatel aladel, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Eelmisel aastal toimunud mängudel võitsid eestlased kokku 8 medalit.