Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Virge Vahtra

Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) korraldab kuuendat aastat perepäeva, mille eesmärgiks on pakkuda suurperedele võimalust tavapärasest erinevas keskkonnas koos aega veeta, pakkudes vaheldust argipäevatoimetustele. Tänavune perepäev toimub 13. oktoobril Super Skypargis. Perepäevast võtab osa ligi 1000 suurpere liiget, kes saabuvad sündmusele Eesti eri nurkadest – Võrumaast Ida-Virumaani.

„Sügisese Perepäeva traditsioon on suurperede jaoks märkimisväärse tähtsusega,“ sõnas Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „See on võimalus kohata vanu ning saada uusi tuttavaid, nautide üksteise seltskonda, osaleda põnevates töötubades ning teha seda naerukilkeid täis keskkonnas,“ lisas Õunap.

Sündmuse raames antakse välja tunnustusauhind „Pärlipüüdja,“ millega tunnustatakse ja märgatakse edasipüüdlikke, andekaid ja silmapaistvaid suure pere vanemaid. „Pärlipüüdja“ tunnustusauhinna patrooniks on rahvastikuminister Riina Solman, kes auhinnad laureaatidele sündmusel üle annab.

„Suured pered ja suurte perede vanemad väärivad alati tunnustamist ja tuge ning seepärast on tegemist väga hea algatusega,“ ütles rahvastikumister Riina Solman. „Riik peab suurte perede eest kandma erilist hoolt, sest ainult siis kui meil on suuri peresid, kus kasvavad tublid lapsed, saame me oma rahvast, keelt ja kultuuri edasi viia,“ rõhutas minister ja lisas, et seepärast ta ongi rõõmuga „Pärlipüüdja“ patroon.

Suureperedele mõeldud Sügisese Perepäeva traditsioon sai alguse 2014. aastal. Sündmuse ning ajakava kohta on võimalik lisainformatsiooni saada Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel: https://www.lasterikkad.ee/lood/#4338. „Pärlipüüdja“ tunnustusauhinna varasemate laureaatidega on võimalik tutvuda siin: https://www.lasterikkad.ee/avaliku-suhtumise-kujundamine/parlipuudja/.

Kommentaarid

Viimased uudised