SK Tapa ennastsalgav kaitsetöö ja võitluslik mäng tõid magusa võidu Balti liigas Leedu tippklubi Kaunase Granitas-Karysi üle. Foto: BHL

Käsipalli Balti liigas olid pühapäeval võistlustules neli Eesti klubi ning tulemus oli perfektne – kõik nautisid võidurõõmu. Viljandi HC ja SK Tapa said võidud Leedus ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti lisasid kaks punkti tabelisse, olles Läti meeskondadest üle kodusaalis.

Seitsmest mängust seitse võitu kogunud Serviti ja Viljandi jätkavad liiderduona, kusjuures põlvalased möödusid mulkidest tänu paranenud väravate vahele. Kolmandaks tõusis Vilniuse VHC Šviesa üheksa silmaga, vaid ühe punktiga jääb maha Kehra. Raasiku/Mistra ja Tapa jagavad nelja punktiga 10.–11. kohta. Balti liiga jätkub 13. ja 14. novembril.

Tapa näitas iseloomu, Viljandi jätkas võiduteed

Pühapäevale Balti liiga liidrina vastu läinud Viljandi HC alustas kohtumist Alytuse Varsa-Stronglasasi vastu rabedalt. Jäädes kaheks minutiks neljakesi, suutsid viljandlased aga läbi Hendrik Koksi ja Kristo Voika väravate 7:5 juhtima minna. Veel 18. minutil oli 9:9 viik, siis sai Viljandi edu sisse ning võitis poolaja 16:13.

Korraks vähendasid leedukad 34. minutil vahe minimaalseks, 17:16, kuid külalised hoidsid kontrolli endi käes ning said seitsmenda võidu tulemusega 31:25. Koks viskas seitse, Voika viis ning Ott Varik ja Andrei Basarab neli väravat.

SK Tapa jätkas Leedu-turneed Kaunases, kus liigatabelis kolmandat kohta hoidnud Granitas-Karys alustas teravamalt ning sai 7:4 juhtima. Rail Ageni kiirrünnakud olid aga võõrustajatele tõeliseks mürgiks ning peaaegu iga kord, kui Tapa värava-kahega taha jäi, oli neljapäeval 27-aastaseks saanud vasakäär see, kes eestlased viigini tõi.

Täiskoosseisus said meeskonnad harva mängida, sest ainuüksi 11:11 lõppenud avapoolajal jagasid kohtunikud Granitasele viis ja Tapale neli kaheminutilist karistust. Jõuline mäng jätkus pärast vaheaega, poolaja keskel tegi Tapa viie minutiga 7:0 vahespurdi ja juhtis juba 24:17.

Granitas tuli korduvalt nelja värava kaugusele, ent teist päeva järjest tapalased edu käest ei andnud. Hooaja teine – ja väga magus – võit tuli tulemusega 29:25. Ageni tabas võitjate kasuks koguni 11 korda. Ilja Kosmirak lisas viis, Vahur Oolup ja Artur Morgenson kolm väravat.

„Näitasime iseloomu ja tõestasime, et suudame küll! Pärast eilset kaotust oli näha pisaraidki, aga kõik poisid tahtsid ja uskusid. Tegime tõeliselt hea ja aktiivse partii kaitses, realiseerimine oli parem ning selle võiduga oleme kõik väga rahul,” kinnitas Tapat Leedu-reisil peatreenerina juhendanud Aron Jaanis.

Kehra ja Serviti olid lätlastest kindlalt üle

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrustas laupäeval Servitile kõva lahingu andnud HK Ogret. Kodumeeskonna väravasuule naasis päev varem puhkust saanud Mikola Naum ning just kogenud puurivaht säras avapoolajal nii suurepäraste tõrjete kui ka tiimikaaslasi kiirrünnakutele viinud täpsete söötudega.

Kõrge tempoga mängus tegi Kehra eduseisul 9:8 üheksa minutiga 6:0 vahespurdi ja võitis poolaja 16:11. Spurt jätkus ka pärast pausi ning Danil Gumjanov viis kehralased 19:11 ette. Lõpuvile kõlas Kehra eduseisul 32:23. Sigmar Seermann viskas kümme, Gumjanov ja David Mamporia seitse ning Sergio-Silver Kreegimaa viis väravat.

Põlva Serviti tervitas Mesikäpa hallis seni punktita Ludza SK Latgolsi. Peatreener Kalmer Musting saatis algkoosseisus platsile mitmed tavaliselt pingilt alustavad mehed ja päev varem Balti liigas debüteerinud Kermo Saksing avas skoori. Väravaid sadas ja neljandal minutil oli mänguseis juba 4:3.

Neli minutit hiljem juhtis Serviti pärast Tõnis Kase tabamust 8:4 ja peagi ka 10:4. Latgols suutis vahe poole väiksemaks mängida, aga siis hakkas kasvatajaklubi vastu skoorima Arturs Meikšans, visates põlvalaste kasuks viis väravat järjest ning poolaja võitis Serviti 24:16.

Teise pooltunni algul kasvatas Markel Veiko edu kahekohalise numbrini ning skoorimispidu kestis lõpuni. Serviti võttis ülekaaluka 47:27 võidu ja tõusis Balti liiga uueks liidriks. Saksing tabas üheksa, Hendrik Varul kaheksa, Mathias Rebane seitse ja Sander Sarapuu kuus korda.