Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Tänase päeva resultatiivseim eestlane Kristofer Liedemann. Foto: Diana Jesin/ Eesti Käsipalliliit

Sel nädalavahetusel osaleb Eesti noormeeste U18 koondis Soomes toimuval Balti mere karikavõistlustel. Täna turniiriga algust teinud Eesti koondise esimeseks vastaseks oli Leedu, keda võideti 33:30 (18:15).

Võidukas algus

Avapoolaja alguses läks Eesti ühe-kahe väravaga juhtima. Paaril korral pidi koondis küll viigiga leppima, ent vaid viivuks. Esimest korda lasti leedulased juhtima mängu 20. minutil, kuid sedagi ainult ühe väravaga. Kristofer Liedemanni, Kristjan Heinla ja Markus Leidsaare väravad aitasid Eesti kiirelt tagasi mängu ja nõnda juhtis koondis 23. minutil skooriga 14:12. Esimese poolaja lõpuvärav kuulus Kristofer Robin Soometsale, kes viskas seisuks 18:15.

Eesti alustas kohtumise teist poolaega südilt: Liedemann sai kiirelt kirja 3 väravat ning viis Eesti 4 väravaga juhtima. Leedu aga võitles ja Eesti ei suutnud oma edumaad hoida: 41. minutil oli seis 23:23. Viik kestis 7 minutit kuniks Leedu ühe-kahe väravaga juhtpositsiooni endale haaras. Eesti aitasid tagasi mängu Liedemann, Jaan Pirk ja Jass Einassoo, kes viisid Eesti 54. minutiks 31:27 ette. Võidu vormistas Eesti numbritega 33:30.

Eesti parimaks mängijaks valiti Kristofer Liedemann, kes skooris 15 korda. Leedu parimaks tunnistati Tomas Bogusevicius, kes viskas 7 väravat.

„Hommikul oli pikk reisipäev, mis andis kohe tunda. Kaitses jäime veidi pehmeks, kuigi võiksime olla aktiivsemad. Üldjuhul on kaitses ikkagi kõvasti juurde vaja panna,” kommenteeris tänase päeva resultatiivseim väravakütt Kristofer Liedemann. „Rünnaku esimese 55 minuti kohta halba sõna ei ole. Pärast, kui vastased hakkasid aktiivselt peale võtma, siis jooksime natuke kokku.”

Turniiri avapäeva esimeses mängus kohtusid Läti ja võõrustaja Soome. Viimane võitis seisuga 26:23.

Augustikuus ootab 2006. aastal sündinud noormehi ees M18 Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad 12.–18. augustil Slovakkias, kus Eesti alagrupi vastasteks on Bosnia ja Hertsegoviina, Leedu ning Türgi.