Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teisipäeval, 7. detsembril kell 15 avavad eesti ja soome akvarellistid Võru Linnagaleriis ühisnäituse teemal „METS“.

Mets ja metsad on meie teadvust saatnud lapsepõlvest alates ja kindlustanud meie hingedes omale erilise koha. Eestlastele meeldib ennast metsarahvaks pidada, sama lugu on ka soome suguvendadega. Metsade käekäik on meile ühtmoodi oluline.

Käesolev näitus on kokku seatud kahe metsarahva mõtteviljadest. See on laiaulatuslik valdkond, kus lugude ja muljete jutustamine toimub värvi- ja faktuurikeeles intuitiivse maalimise võtete kaudu. Iga akvarell galerii seinal ei peegelda mitte ainult üldist ja välist metsamõiste käsitlust vaid portreteerib ka meie igaühe hinges olevat metsa.

Akvarellitehnikas pole mõtet võtta päevakajalist seisukohta metsade liigse raiumise või vähese istutamise kohta, küll aga anda edasi autori tundmusi. Ja need tundmused põhinevad eeldusel, et meil jätkub mõistust seda ainulaadset varandust hoida ja kasvatada ning mitte hakata jagama nende rahvaste saatust, kes oma loodusrikkused on kiiresti rahaks vahetanud.

Rahulik ja leebe akvarellikunst võimaldab argiste sündmuste tõlgendamisse põimida uued teemad – kliimamuutuste hirmudega toimetuleku ja tõeliste eluväärtuste äratundmise.

Seekordne ühine näitus koos kolleegidega Soomest on järjekorras juba kolmas vastastikune pilguheit naabrite tegemistele ja saavutustele. Võib kõhklemata öelda, et meil on ideede leidmisel ja paberile kandmisel rohkem sarnasusi kui erinevusi ja iga näitus koos naabritega on värskendav ja huvipakkuv mõlemale poolele.

Näitusel osalevad 29 eesti ja 22 soome akvarellisti. Näituse koostasid Tuuli Puhvel, Orest Kormašov ja Rein Mägar

Viimased uudised