Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Energiasalvesti. Pilt: Enefit

12. mail lõppenud Eesti Energia vabatahtlik ülevõtmispakkumine Enefit Greeni väikeaktsionäridele kasvatas emaettevõtte Eesti Energia osaluse Enefit Greenis 97,2 protsendini.

Pakkumises osalenud aktsionärid otsustasid Eesti Energiale müüa kokku 52 940 905 aktsiat, mis moodustab ligikaudu 20% kõigist aktsiatest. Kokku esitasid aktsionärid vabatahtliku ülevõtmispakkumise raames 34 103 müügikorraldust, mis puudutas 88% kõigist Enefit Greeni vabalt kaubeldavatest aktsiatest. Pakkumises osalesid kõik suuremad institutsionaalsed investorid.

Pakkumises osalenud aktsionäridele tasutakse ostuhind 3,40 eurot tehnilise korralduse sujumisel 16. mail 2025. Vabatahtliku ülevõtmispakkumise kogumahuks kujunes ligi 180 miljonit eurot, mida Eesti Energia rahastab omavahenditest.

Eesti Energia finantsjuhi Marlen Tamme sõnul kinnitavad vabatahtliku ülevõtmispakkumise tulemused, et Eesti inimesed usaldavad Eesti Energiat. „Täname Enefit Greeni aktsionäre suure huvi ja usalduse eest. See annab meile kindluse ja võimaluse liikuda edasi integreeritud energiakontserni ülesehitamisega ja võimaldab jätkata regiooni jaoks oluliste investeeringutega,” ütles Tamm.

Ülevõtmispakkumise eesmärk oli omandada vähemalt 90%-line osalus Enefit Greenis. Pakkumise järgselt kavatseb Eesti Energia omandada 100% Enefit Greeni aktsiatest eesmärgiga luua integreeritud energiakontsern, mis võimaldab pakkuda konkurentsivõimelisema hinnaga elektrit, tõsta kasumlikkust ja taastada kontserni investeerimisvõimekus.

„Tegemist oli ühe suurima ülevõtmispakkumisega Balti kapitalituru ajaloos, seda eriti arvestades Enefit Greeni laiapõhist jaeinvestorite baasi. Kuigi tehing võib lühiajaliselt vähendada kohaliku turu valikuvõimalusi, on sellised ülevõtmised aktsiaturgude loomulik osa. Meil on hea meel, et pakkumine sai investoritelt tugeva vastuvõtu – see peegeldab usaldust nii ettevõtte kui ka kogu protsessi vastu. Eesti Energia osaluse kasv 97,2 protsendini loob tugeva aluse edasisteks strateegilisteks sammudeks,” ütles pakkumist nõustanud LHV panga investeerimispanganduse üksuse juht Mihkel Torim.

Vabatahtliku ülevõtmispakkumise hinna kujunemise aluseks oli kolm lähtekohta: turuanalüüs, analüüsimajade hinnasiht ja aktsionäride võimalus tehingust kasumlikult väljuda. Võrreldes 26. märtsi 2025 (päev enne ülevõtmispakkumise kavatsuse väljakuulutamist) Nasdaq Balti börsi sulgemishinnaga oli pakkumishind 47% kõrgem ja võrreldes viimase kolme kuu keskmise kauplemishinnaga 27% kõrgem.

Eduka vabatahtliku ülevõtmispakkumise järel toimub vastavalt kohalduvatele seadustele aktsiate ülevõtmine rahalise hüvitise eest. Lisaks kavandab Eesti Energia jaeinvestorile pakkuda Balti börsil noteeritava Eesti Energia kontserni võlakirja märkimise võimalust. Võlakirjade märkimine algab esialgse kava järgi pärast vabatahtliku ülevõtmisperioodi lõppu hiljemalt juunis. Võlakirjade pakkumise puhul on hetkel tegemist kavatsusega. Võlakirjade pakkumise prospekti peab vastavalt kehtivatele õigusaktidele samuti enne kinnitama Finantsinspektsioon.

Eesti Energia on energiaettevõte, mille koduturgudeks on Baltimaad ja Poola. Kontsern tegeleb nii energiatootmise kui müügiga, vedelkütuste tootmise ja arendamisega ning klientidele kasulike ja mugavate energialahenduste pakkumisega.

Viimased uudised