Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Tänasel päeval teab juba pea igaüks – sõltumata vanusest – mida kujutavad endast e-pood, e-riik ja e-kiri. Nende kõigi ühiseks jooneks on see, et saad vajalikud toimetused teha ära interneti kaudu: e-poest saad osta kaupu läbi interneti, e-riigis saad toimetada kõiki tähtsaid toiminguid läbi veebi kodust lahkumata ning e-kirja saatmiseks ei pea samuti samme postimajja või postkasti juurde seadma, vaid võid mõnusalt arvuti taga istudes oma kirjad teele saata. Eelnimetatutest ehk aga siiani vähem tuntud on mõiste ’e-sport’.

E-spordiga on sama lugu nagu kõigi e- (ehk elektrooniliste) asjadega. Lihtsustatult: istu aga kodus arvuti taha ning asu sportima. E-spordina (kasutatakse ka mõistet ’kübersport’) harrastatakse erinevaid tavaliselt reaalajas mängitavaid arvutimänge nii amatöörtasemel kui ka professionaalsel tasemel. Ja nii nagu ka tavaspordis: amatöörspordis raha eriti ei liigu, on peamiselt vaid lõbu, aga sarnaselt tavaspordiga teenivad ka professionaalsel tasemel e-sportlased korralikke võidurahasid. Veel küll mitte nii palju kui näiteks Roger Federer või Cristiano Ronaldo, aga arvestades e-spordi ülemaailmset kiiret populaarsuse kasvu, siis võib aastate jooksul paljugi juhtuda.

Kõige levinuimad e-spordina harrastatavad mängud on erinevad strateegia-, võitlus-, tulistamis- ja rallimängud. Ja kindlasti on palju inimesi, kes mõtlevad, et mis on sellel kõigel ometi spordiga pistmist …. lihased ju ei arene, siis ometi, sõltuvalt arvutimängu liigist on e-sportlastel vajalik näiteks reaktsiooni kiirus, taktikaline mõtlemine, lihasmälu ja kiire mõtlemine.

E-sportlane kui eeskuju

Nii nagu näiteks rallispordis on nn keskmised rallisõitjad ning siis on omaette klass näiteks Ott Tänak, on ka e-sportlaste seas omad tipud. Ott Tänaku või Kaia Kanepi kõrval võib juba sageli lugeda Delfist uudiseid Eesti ühest tuntumast e-sportlasest Robin Koolist, hüüdnimega „ropz“. Ja kui teleri või arvuti vahendusel saad kaasa elada näiteks Kaia Kanepi tennisemängule või Ott Tänaku võidusõidule, siis arvuti kaudu on üllatavalt populaarne jälgida ka e-sportlaste võistlusi ja võitlusi. Robin „ropz“ Kooli võistlustele saad ideaalselt kaasa elada näiteks Vivatbet portaali kaudu. Lisaks lihtsalt kaasaelamisele on loomulikult ka võimalus samas portaalis mängija tulemustele panustada. 

E-sportlaste mänge jälgitakse sageli puhtalt hasardi pärast, aga samuti on tipptasemel mängijatelt ka väga palju õppida. Harrastusarvutimängurid ning fännid saavad mängude jälgimisega arendada ka oma tehnikaid ja võidustrateegiaid, sest nii nagu tavaspordiski – tippu jõuab ikka vaid õppides ja treenides. Kui jälgid mänge aga lisaks oma isiklike mänguoskuste lihvimisele ka seetõttu, et soovid mängudes panuseid teha, on ikka kasulik, kui tead, milline mängija on milleski parem ja osavam. Vivatbet portaali kaudu on kaasaelajatel valikus ka erinevad spordiennustuse boonused, mida saab mängudes panustamiseks kasutada. Lisaks pakub Vivatbet võimalust ennustada, milline tiim või mängija võidab, täpset skoori ja händikäppi. Kui te pole varem e-spordi peale panustanud ega tea e-spordialadest suurt midagi, on see ideaalne viis ära kasutada oma varasematest võitudest saadud spordiennustuse boonused.

E-spordi turniiridest osavõtjate arv, auhinnafondid ning jälgijaskond kasvab aasta aastalt jõudsalt ning lisaboonus on kindlasti ka see, et kui paljud tavaspordialad on hooajast sõltuvad, siis e-sport on ilmast ja aastaajast täiesti sõltumatu.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Viimased uudised