Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Konservatiivne uudisteportaal Uued Uudised kirjutab sellest, kuidas Viimsi vallast on saanud omamoodi Reformierakonna tagala, kuhu haavatud kokku kogutakse.

Kas te mäletate Illar Lemettit? Seda Illar Lemettit, kes maaeluministeeriumi väidetavalt apoliitilise kantslerina loopis EKRE ministrile Mart Järvikule puid alla. See Illar Lemetti saab nüüd reformerakondliku Viimsi valla vanemaks. Nii palju siis apoliitilistest kantsleritest, ametnikest ja süvariigist.

Pärast EKRE survel tehtud valitsuse otsust usalduse kaotanud Illar Lemetti ametist vabastada leidis Reformierakond mehele kähku uue sooja koha, sest omasid ju lahinguväljale vedelema ei jäeta.

Huumor on aga selles, et nõnda on Viimsi valla vanema koht justkui oravate tagala, vanadekodu või suisa romula, kuhu suurest poliitikast taandunud paigutatakse.

Meenutagem, et eelmine vallavanem oli seal kunagi Reformierakonna tippude hulka kuulunud endine kultuuriminister Laine Randjärv, kes ei pidanud seal aastatki vastu. Temaga on üldse pärast suurest poliitikast kõrvale tõrjutuna kehvasti läinud, sest ükski amet ei näi talle istuvat.

Enne Randjärve maandus Viimsi vallavanema kohale kunagine Brüsseli tipp-poliitik ja Reformierakonna auesimees Siim Kallas, kes veedab nüüd oma pensionipõlve Riigikogus aseesimehe rolli täites.

Aga Lemetti? Kuigi kirjutatakse, et Lemetti pakkus vallavanemaks välja Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud Taavi Kotka, kes on ise riigiametis olnud ja, et Lemetti ei tulnud ennast ise pakkuma, pole sel mingit vahet.

Opositsioonierakonna kõrvad paistsid Lemetti kaasuses välja siis ja paistavad seda enam välja praegu.

Siinjuures on oluline meenutada, et pärast vastutööd teinud Lemetti ametist vabastamist sekkus taas president Kersti Kaljulaid ja vabandas tema ees. Nüüd peaks Kadriorg rahul olema, sest Lemetti hakkab sealt igal hommikul ja õhtul mööda sõitma.

Viimased uudised