Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

See, et Isamaa ja Vabaerakond alla künnise kukkusid pole mingi ime: turule tulid kaks uut tegijat Eesti 200 ja Elurikkuse Erakond. Kokku on kamba peale ligi 10-protsendiline toetus, mis on igati korralik. Kui sellele lisada veel EKRE 17 protsenti, saame kokku 27 protsenti, mis juba võistleks venelaste (Keskerakond) ja rahaga (Reformierakond) Eesti poliitilise liidri tiitli nimel.

Kuidagi alandav on kuulata jutte sellest, et Eesti vanim ja tuntuim eestimeelne erakond Isamaa ehk pressib valimisteks end üle künnise. Aga mis siis, kui ei pressi? Kui puudu jääb, siis lähevad suure vaevaga kogutud hääled kaotsi. Paratamatult kerkib esile küsimus: Miks need Eesti-meelsed erakonnad nii killustunud peavad olema. Ärimehed ja muud rahajumala kummardajad on suutnud koonduda ühe mütsi alla, samuti venelased, aga eestimeelsed mitte. Kuigi võiks ju.

See, eestimeelsete killustumine algas juba Mart Laari esimesel valitsusajal, kui pärast hiilgavat valimisvõitu Eesti patrioodid enam ühte tuppa ära ei mahtunud. Sellest ajast käib üks jaht selle kõige tõelisema eestlase leidmiseks, märkamata, et toetajate hulk kokku kuivab. Üheks toetuse vähenemise põhjuseks on just killustumine ja omavaheline mõttetu kemplemine. Kui arvestada, kellele see kõik kasulik on, siis võib oletada, et see kõik polegi juhuslik. Mille lõppakordina nenditakse taas kurvalt, et Eesti sai maha mängitud.

Kõik Eesti-meelsed erakonnad peaks tunnistama, et ajavad ühte asja ja ühinema. Eriti praegu, kus Eesti riigi ja rahva tulevik on rahvusvahelistes tõmbetuultes üha ebakindlam, sündimus ajaloo madalaimal tasemel ja rahvaarv seoses sellega languses. Kas arvatakse tõesti sotside kombel, et migratsioon on Eesti puhul päästerõngas? Et võtame paarsada tuhat murjanit sisse, nagu Brüsselis on plaanitud, kergitame piik-piiks aktsiise ja elu on nagu lill. Aga selline see sotside maailmavaade ju on! Sotside eesmärk on kaotada rahvused. Sinnapoole Euroopa Liit ka liigub. Seda lihtsalt ei öelda igal pool kõva häälega välja. Kindlasti on sellisel arengul omad plussid, nii nagu polnud Nõukogude Liit täiesti plekiline, aga väikerahvastel peaks olema võimalik end kaitsta ja sellele vastu seista. Poliitiliselt killustununa seda kahjuks teha ei saa.

Kahju on sellest, et õpetajad lasid end sotside poolt Juuda seeklite eest ära osta. Aga seegi pole ime, sest aastakümneid oli õpetajaid näljapajukil hoitud, sel ajal kui eestimeelsed endi seast seda kõige õigemat otsisid.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised