Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

„Paljude Eesti kõrgametnike meelest on ettevõtlus kuradist, ettevõtja aga a priori vaenlane, kes tuleb paika panna. Paljud ametkonnad võitlevad kangelaslikku hea ja kurja vahelist võitlust, kus nemad on headuse lipu all tegutseva ilmeksimatu riigivõimu esindajad, samas kui ettevõtjad ning muud lihtsurelikud on pigem üks kahtlane seltskond,” kirjutab advokaat Leon Glikman EPL-is avaldatud arvamusloos.

Ametkond on justkui sõjas omaenda kodanike ja isegi oma töötajate vastu. Miks ikka veel ei saada võimukoridorides aru, et riik on inimeste jaoks, mitte vastupidi? Usun, et vastastikuses lugupidamises ja ühiskondlike partnerite koostöös õnnestuks saavutada määratult paremaid tulemusi, märgib Glikman.

Kui Eesti uus valitsus tahab olla ärksa vaimuga ning vastutustundlik, seista nii majanduskasvu kui ka kodanike õiguste eest, siis peab ta loobuma pimedast usust, et maksude tõstmine toob õnne meie õuele. Hoopis Eesti haldusaparaat tuleks kiiresti ja radikaalselt ümber korraldada.

Ametnike arvu ja nendega seotud kulusid tuleb vähendada minimaalselt 25%, nagu on pakkunud hea kolleeg Jüri Raidla. Mina kärbiksin enamgi ja lisan veel omapoolse mõttena – alates teatud tasandist, tuleb ametnikele teha enne ametisse määramist ja seejärel jooksvalt mõistliku sagedusega eksameid ning psühholoogilisi teste, mis määratleksid tõepäraselt, kas riigivõimu teostajad on oskustelt, võimetelt ja isikuomadustelt sobilikud avalike ülesannete täitmiseks.

Kui oleks minu teha, siis lubaksin avaliku teenistuse võtmeposioonidele vaid neid, kellel on erasektoris tegutsemise kogemused. Eesti muulakannatusega maksumaksja on liiga kaua kinni maksnud tühjade tünnide kõminaid, töötamise imiteerimist ja ettevõtjatele, märgib Glikman.

Viimased uudised