Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ohtlikum kui koroonaviirus on see stiil, kuidas Lääne ametivõimud inimestele uut haigust ja sellega seonduvat seletavad. See on üksühele üle võetud Hiina kommunistlikust „õpikust”.

Tuletame meelde, kuidas reageerisid Hiina võimud sellele, kui Wuhanist tulid esimesed signaalid uue haiguse kohta. „See pole üldse ohtlik”, „See ei nakatu üldse inimeste vahel”, „See on leebem kui gripp”, „Ärge külvake paanikat” jne. Need arstid, kes julgesid välja öelda, et tegemist pole mingi tavalise gripiga, võeti vastutusele ja vaigistati võimude poolt. Inimesi uinutati teadmisega, et midagi hullu pole.

Siis, pärast seda, kui Hiina oli selle „tavalise gripi” leviku piiramiseks võtnud kasutusele meetmed, mida inimajaloos pole teadaolevalt veel kunagi kasutatud, edastati muule maailmale jätkuvalt sõnumeid, kui „mitte millestki erilisest”, mis „saadakse kohe kontrolli alla”. Hiina valitsus lubas algul kahe nädala jooksul asja ära klaarida, nii et haigus kuhugi mujale ei jõua. Lääs jäigi seda uskuma. Neid, kes rääkisid, et tegemist võib olla Wuhani sõjaväelises laboris välja töötatud ohtliku biorelvaga, peeti Läänes paanika õhutajateks. Hiina edastas infot üksikute nakatunute ja surmajuhtumite kohta, mille põhjal võis tõesti oletada, et tegemist on tavalise gripiga. Millegipärast aga hakati Hiinas inimeste korteriuksi samal ajal väljast poolt kinni keevitama ning Wuhani krematooriumid töötasid täisvõimsusel. Hiina rajas kümneid uusi haiglaid, millest tehtud pildid meenutavad Hispaania gripi aegseid ülesvõtteid 100 aasta tagusest ajast. Vahemärkusena olgu lisatud, et see Hiina „kaks nädalat” on veninud juba enam kui kuu aja pikkuseks ning sel ei paista otsa ega äärt – küll aga on maailmas siiani koroonaviiruse karantiini pikkus 14 päeva, kuigi teadlased on tuvastanud, et viiruse peiteaeg võib olla 48 päeva.

Ärge muretsege, öeldi Läänes selle peale – võimalus, et haigus Hiinast välja läheb on olematu. Öeldi, et Hiina saab selle haiguse ohjeldamisega hakkama ja seetõttu tuleb Hiinat toetada. Hiina valitsus avaldas ka Eesti ajakirjanduses terve lehekülje pikkuseid artikleid selle kohta, kuidas kõik on kõige paremas korras ning muretsemiseks pole põhjust, olukord on kontrolli all. Hiina enda sõjaväe allikad edastasid infot selle kohta, kuidas haiguse ohtlikkuse kohta levitavad valeinfot USA pahatahtlikud allikad. Need Hiina inimesed, rahva-ajakirjanikud, kes olid sotsiaalmeediasse edastanud infot haiglates valitseva tegeliku olukorra kohta, kadusid üksteise järel salapäraselt kombel lihtsalt ära. Nende edastatud info oli üldjoontes järgmine: ärge uskuge Hiina valitsuse infot, inimestele valetatakse otse näkku. Rahva-ajakirjanike info põhjal surid inimesed haiglates nagu kärbsed – haiglatest ja meedikutest olid saanud mitte haiguse ravijad, vaid selle levitajad. See oligi põhjus, miks inimesi hakati kodudesse sulgema ja liiklus seisma pandi – et inimesed mingil juhul haiglasse ei läheks. Ohutum oli lasta inimestel olla kodudes kui haiglas.

Olgu, praeguses olukorras, kus juuksekarva otsas ripub võibolla mitte ainult Hiina, vaid terve inimkonna saatus, praeguse katku ajal pole ilus hakata karme süüdistusi esitama. Jõupingutused tuleb suunata haiguse tõrjumisele. Ometi teeb ettevaatlikuks see stiil ja viis, kuidas siiani Läänes haiguse kohta asju esitatakase. Isegi maailma juhtivad teadlased väidavad juba, et nakatuda võib 80 protsenti elanikkonnast ning suremus on nakatunute hulgas 3 protsenti. Igaüks võib kokku arvutada, mida see tähendab. Hiina teadlased väidavad, et uus haigus on 100 või isegi 1000 korda ohtlikum kui gripp, võrreldav HIV-i või Ebolaga.

Hiina valitsuse poolne info kinni hoidmine tegi asja hullemaks ning võimaldas haigusel levida. Nii nagu Hiinas mõned kuud tagasi, räägitakse mujal maailmas praegu, et see haigus on nagu sesoonne gripp. Ometi pannakse juba väljaspool Hiinat, Itaalias ja mujal kinni terveid piirkondi, hotelle ja laevu. Meedikud kannavad kosmoseülikondi nagu katastroofifilmides. Inimestele soovitatatakse olla kodus. Kui inimesed küsivad, milleks sellised abinõud, siis öeldakse, et see on uus haigus, mille kohta infot pole. Aga kui infot pole, kuidas siis teatakse öelda, et see on nagu sesoonne gripp?

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised