Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Saatus on Eestile kätte mänginud suurepärase võimaluse koroonaviirust uurida ja see on Saaremaa. Nakatumiste hulk elanikkonna kohta on seal üks kõrgemaid terves maailmas, mis annaks suurepärase võimaluse uuringuteks. 

Üle terve maailma tuleb uuringuid koroonaviiruse kohta, mida hakati tegema kohe, kui nakatumised algasid. Uuringuandmed tulevad Soomest, Rootsist, Islandilt, Saksamaalt, Hiinast, Taiwanilt, Hong Kongist, Lõuna-Koreast. Igalt poolt, kus pole nii suurt nakatumist kui on Saaremaal. Aga millegipärast ei ole Saaremaalt mitte ühtegi uuringutulemust, peale koroonatestide numbrite, mis näitavad hiigelsuurt nakatumist.

Aga kus ülejäänud numbrid, näiteks nende kohta, kui paljudel on antikehad? Kas on neid, kes on peale tervenemist uuesti nakatunud ja haigestunud? Kas nakkuse on saanud kõik saarlased – Rootsi uuringute põhjal on ühe tuvastatud nakatumise kohta kuni 1000 nakatumist, mis lubab oletada, et see nii on? Millised ravimid või ravivõtted on andnud Saaremaal tulemusi? Kuidas toimus Saaremaal nakatumine, kes oli patsient 0? Kuidas haigus põhiliselt levib, kas pindade või õhu kaudu? Kas Saaremaa on juba lähedal karjaimmuunsusele? Mitte kippu ega kõppu. Mitte ühtki infot, kuigi, nagu öeldud on saatus Eestile ja Eesti teadlastele mänginud kätte unikaalse võimaluse ja Eesti on täis võimekaid teadusasutusi, kes suudaks asja uurida. Ja Saaremaa on koroonahaigeid pilgeni täis. Asi on oluline, sest kaalul on terve eesti rahva saatus ja julgeolek.

Niisiis küsimus, kus on Eesti uuringuandmed? Sellest ju sõltub, kas, kuidas ja millal saab hakata piiranguid leevendama, saared avada, majandus ja elu käima saada terves Eestis. Sellest sõltuvad inimsaatused. Saaremaa põhjal saab enam-vähem oletada, mis on see maksimum, mis võib ülejäänud Eestit oodata, kui piirangud kaotada. Koroona kohta on öeldud, et selle mõju on hullem kui sõjal, seetõttu tuleb tegutseda. Iga viivitatud päev maksab miljoneid eurosid. Saaremaa oleks huvitav koht uuringuteks mitte ainult Eestis, vaid terve maailma kontekstis, kuna nagu öeldud, on seal nakatumiste hulk elanikkonna kohta üks kõrgemaid terves maailma. See on üle maailma kuulus koroonasaar, mille olukorrast puudub info. Või hoitakse seda infot kinni, aga siis peaks põhjendama, miks?

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised