ARVAMUS: Koroonaviirus paljastas Hiina kommunistliku režiimi tegeliku pale
Avaldatud: 12 aprill, 2020Aastaid oli Hiina kommunistlik režiim suutnud jätta mulje, et tegemist on igati ontliku asjaga ja seda jäädi isegi maailmas uskuma. Kohati hakati Hiinat lausa imetlema, teistele eeskujuks tooma. Kahjuks või õnneks, aga koroonaviirus paljastas selle koleda režiimi tegeliku pale.
Nüüd võib juba enam kui kindlalt öelda, et kui koroonaviirus oleks puhkenud kaasaegses demokraatlikus ühiskonnas, siis oleks see juba eos lämmatatud ja mingit suuremat kahju maailmale poleks sündinud. Kommunistlik Hiina sai oma vitsad 2003. aastal SARS-i epideemiaga, kus võimud samuti infot kinni mätsisid. Õnneks ei levinud SARS eriti kaugele, aga Kagu-Aasia sai korraliku sahmaka kätte. Pärast seda lubas Hiina end parandada, Wuhani viroloogia instituudi 4. kategooria labor loodi Prantsusmaa abil just selleks, et oleks võimalik sarnaseid puhanguid eos avastada ja lämmatada.
Nüüd aga, nagu selgub, midagi Hiinas eelnevast ei õpitud. Nii nagu 2003. aastal, nii ka nüüd üritati infot viiruse kohta kinni mätsida. Viiruseset teada andnud Hiina teadlasi ja arste kiusati taga. Infot hoiti teadlikult kinni. Teadaolevalt mõjutati ka Maailma Terviseorganisatsiooni ja seeläbi uinutati kogu maailma avalikkust. Teised riigid ei teadnud ega osanud valmistuda, kuna jäädi uskuma Hiina juttu, et viirus ei kujuta mingit ohtu.
Saatuse iroonia on nüüd see, et kui terve maailm on nakatunud, üritab Hiina režiim paaniliselt heategijat mängida, edastades sotsiaalmeedias paatosest nõretavaid teateid selle kohta, kuidas Hiina abi jõuab eri maadesse. Hiina üritab Twitteri kaudu panna maailma uskuma, et Hiina on heategija, samas kui seesama Twitter on tavaliste hiinlaste jaoks keelatud.
Maailma Terviseorganisatsiooni tegelikku ja valelikku palet näitab asjaolu, et siiani pole organisatsiooni liikmeks võetud Taiwani, demokraatlikku Hiinat, kus suudeti koroonaviirusele piir panna juba eos ning kust edastati maailmale appikarjeid, mis lämmatati Maailma Terviseorganisatsiooni abil. Kas sellist organisatsiooni saab nimetada terviseorganisatsiooniks? Kas häbi pole, kui küsida Greta Thunbergi kombel.
Nagu on tulnud teated eri riikidest, kaasa arvatud Eestist, siis saadab Hiina välja selget rämpsu. See pole muidugi uudis, et suur osa Hiina toodangust on rämps, aga nüüd, kus kaalul on inimeste elu, on see rämps omandanud palju koledama tähenduse. Kohati on kastides näomaskide asemel lihtsalt praht, või siis on lubatud kirurgimaskide asemel tegemist tolmumaskidega, mis viiruse levikut ei tõkesta. Hiinast on lisaks kõlbmatutele maskidele saadetud Euroopasse koroonateste, mis ei tööta. Eriti ilmekas oli juhtum Itaalias, kus Hiina müüs Itaaliale suure raha eest tagasi abisaadetise, mille Itaalia oli enne seda Hiinale abi korras saatnud. Millegipärast Hiinas välismaalt saadud abi ei kasutatud, kuigi rahvas oli hädas ja kaitsevahenditest puudus. Paljud Hiina arstid surid kaitsevahendite puudumise tõttu, abisaadetised aga seisid ladudes kasutamata. Nüüd aga ujutab Hiina ülejäänud maailma üle „abiga”, millest suur osa on lihtsalt rämps. Kas nii käitub üks tsiviliseeritud riik?
Koroonaviiruse puhul otsitakse praegu selle varjukülgi. Samas on viirus välja toonud selle, kui mäda on tegelikkuses Hiina kommunistlik režiim. Nii nagu paljastas Tšernobõli tuumakatastroof nõukogude kommunistliku režiimi tegeliku pale.
LÕUNAEESTLANE