Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroona vastu vaktsineerimine on vajalik asi neile, kel on oht saada haiguse raske vorm, need on eakad, üle 70-aastased inimesed ja need, kel on kaasuvad kroonilised haigused. See, riskigruppide kaitse oli ka vaktsiinide loomisel püstitatud ülesanne.

Vaktsiine tootvad firmad on algusest peale rõhutanud, et vaktsiinid on mõeldud eelkõige raskete, haiglaravi nõudvate haiguse vormide ärahoidmiseks. Seda, vaktsiinide esmavajadust ohustatud gruppidele on rõhutanud ka Maailma terviseorganisatsioon WHO.

WHO on lausa kritiseerinud arenenud lääneriike ahnuse eest, kus vaktsineerima on hakatud lapsi ja inimesi kolmandate doosidega olukorras, kus paljudes riikides pole riskigruppideni jõudnud veel ükski vaktsiin. WHO-l on ilmelt õigus väites, et selline olukord põhjustab maailmas kihistumist ja kui nii edasi läheb, siis ei saa koroonast kunagi lahti.

Nagu me aga Eestis, Euroopas ja mujal arenenud maailmas näeme, siis käitutakse väga egoistlikult, vaid enda kitsaid huve silmas pidades. See oli nii juba algusest peale, kui jõukamad ja võimsamad riigid hakkasid jõuga kaitsevahendeid kokku ostma, jättes teised kuivale. Eesti sai seda valusalt omal nahal tunda.

Nüüd on mindud jõukates riikides seda teed, et hakatud vaktsiine kokku ahmima ja inimesi lausvaktsineerima, lootuses, et nii õnnestub taastada nn normaalne elu. Öeldakse, et vaktsiin kaitseb nakatumise eest ja et vaktsineeritud inimene nakkust edasi ei anna. Kas see on aga nii? Värskete uuringute valguses on see puhas vale. Valega meelitatatakse ja kohati sunnitakse noori ja terveid inimesi vaktsineerima. Seda olukorras, kus kõik koroonavaktsiinid on eksperimentaalsed, nende pikaajaline mõju noortele on teadmata.

Vaktsiinifirmad pole kunagi väitnud, et vaktsiin kaitseb nakatumise ja nakkuse edasiandmise eest, esitatud on vaid selliseid lootusi, arvamusi ja hüpoteese. Vaktsiinidele on antud kasutusload uuringute põhjal, mis puudutavad mitte nakatumiste, vaid raskete haigusjuhtude ärahoidmist.

Nüüd selgub aga värskest USA riikliku haiguste kontrollikeskuse CDC uuringust, et vaktsineerimine ei kaitse ei nakatumise ega ka nakkuse edasiandmise eest. Vastupidi, uuringu puhul olid enamus nakatunutest vaktsineeritud. Ehk siis: inimesi on pettusega meelitatud vaktsineerima, ja seda olukorras, kus paljudes kohtades maailmas pole riskigruppideni jõudnud nende esimesed doosid.

Miks me, inimesed, muutume kriisiolukorras loomadeks?!

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised