Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Äsja tuli uudis selle kohta, kuidas Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier saatis parlamendi laiali ja kinnitas ennetähtaegsete valimiste kuupäevaks 23. veebruari.

Kantsler Olaf Scholzi kolme partei koalitsioonivalitsus lagunes novembris riigi majanduse taastamise üle puhkenud sisetülide tõttu. Enne seda olid Saksa valitsusparteid saanud lüüa Europarlamendi valimistel.

Kui olid Euroopa valimised Prantsusmaal, siis president Emmanuel Macron iseenesest mõistetavalt kuulutas välja erakorralised üldvalimised, sest võimulolevad parteid said lüüa.

Eestis juhtus sama: võimulolevad parteid said lüüa. Nagu rääkis pikalt Euroopa demokraatlikes riikides elanud maalikunstnik Urmo Raus, siis Eestis mingeid muutusi ei toimunud. Eestis annab president võimu edasi samale parteile, kes on juhtinud riigi sisuliselt kraavi ja kes ütles, et valetas enne valimisi maksude kohta teadlikult, et saada võimule.

Tekib küsimus, kas midagi on valesti? Kas president ei saa demokraatia olemusest aru, et ta ei mängi ümber vastavalt tegelikule olukorrale ja rahva soovile, mida väljendati valimistel, vaid jätkab mingit muud mängu.

Laiemalt tõstatub küsimus, kas Eesti juhtkond esindab demokraatiat ehk rahva huve, või midagi sootuks muud.

Demokraatlikus riigis on valimistulemus signaal muutusteks, aga mitte Eestis.

TARMO PIIRMANN,

ettevõtja, Võru linnavolikogu liige (Isamaa)

Viimased uudised