Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

On üks asi, mis on teada, aga millest avalikult eriti rääkida ei taheta. See on asjaolu, et Euroopa maailma kõige ambitsioonikam kliimaprojekt suretab eesti rahva välja.

Kliimaprojekti põhimõte on lihtsalt seletatuna selline, et fossiilseid kütuseid nagu põlevkivi, turvas, nafta ja gaas enam ei tarvitata ning puid ega pelleteid enam ahjus ei põletata. Energia allikatena jäävad ainult tuul, päike ja vesi. Kõik. Loodetakse, et sellega on võimalik piirata maailma keskmise aastaringse õhutemperatuuri tõusu 1 kraadi võrra.

See on põhjus, miks toidu, esmatarbekaupade, elektri ja kütuste hinnad on kerkinud lakke ja arvatakse, et see on alles algus. Prognoositakse, et kui liiklus läheb üle elektriautodele, nagu seda Euroopas lähima aastakümne jooksul planeeritakse, kerkib elektri hind veel vähemalt kolm korda. Ehk laias laastus läheb elu praegusega võrreldes kolm korda kallimaks. Inimeste sissetulekute kasv jääb sellele alla.

Ei pea olema raketiteadlane, et aru saada, et sellises olukorras muutub laste saamine ja nende kasvatamine vaid üksikute lõbuks. Eesti-suguse külma kliimaga, kehvalt soojustatud hoonete ning muu Euroopaga võrreldes suhteliselt vaese riigi jaoks tähendab see hukatust. Eestis ei suudeta eales nii palju peale maksta, et kolm korda kallimas keskkonnas veel lapsi kasvatada. Hea, kui endal eluvaim sees püsib. Võib arvata, et paljud rändavad soojematesse piirkondadesse, kus küttekulud on madalamad või sootuks puuduvad.

Olgu lisatud, et see on Euroopa enda initsiatiiv, sest maailma suuremad saastajad Venemaa, Hiina ega Aafrika pole sellest huvitatud. Euroopas loodetakse, et kui näidatakse initsiatiivi, siis tulevad teised järele.

Kliimaprojekti peamised initsiaatorid on Euroopat valitsevad sotsid. Nende ridadesse kuulub ka Võru mees Juri Gotmans, kes ajab Euroopa kõrgeimal tasemel aktiivset kliimapoliitikat.

Seoses kliimapoliitikaga on juba välja öeldud, et lapsed on kõige suuremad saastajad ja kõige suurem oht kliimale. Ehk: mida vähem lapsi, seda parem kliima. Euroopas on mindud seda teed, et laste asemel propageeritakse massilist immigratsiooni. Surve on väga tugev. Afganistanist oleks valmis kohe Euroopasse tulema ligi miljon inimest. Praegu hoiab migratsiooni tagasi vaid koroona, aga kui see läbi saab, siis on uksed taas valla.

Euroopa kõige suuremad migratsiooni pooldajad on aga taas – sotsid. Põhjus on lihtne – migrandid hääletavad sotside poolt. Ehk kliima- ja migratsioonipoliitika on sotside jaoks kasulik. Eesti jaoks laiemalt on see katastroof. Eestlased on omal nahal valusalt tunda saanud, mida tähendab massiline migratsioon.

Mida siis teha annab? On selge, et Euroopa kuhugi ei kao. Ainus võimalus midagi muuta on valimised. Kuni Euroopat valitsevad sotsid nagu Gotmans, läheb asi Eesti jaoks ainult hullemaks. Kõige Eesti- ja lapsesõbralikum tegu on hääletada valimistel ükskõik kelle, aga mitte sotside poolt.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised