Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mattias Tammet/ presidendi kantselei

Eesti ümber avatakse üksteise järel ühiskondi ning rahvas pidutseb, samas kui meil keeratakse kruvisid iga päevaga üha enam koomale.

Olukord on nukker ja häbiväärne. Eestil olid kõik trumbid peos, aga need on maha mängitud. Eesti meenutab üha enam Hiinat või Venemaad, mitte aga riiki, mille vabaduste nimel meie esiisad kunagi võitlesid. Kuidas see juhtus?

Kõigepealt tehti viga aasta algul valitsuse vahetuse ajal, mil tekkis võimuvaakum ja see võimaldas ka nakkusel levida kontrollimatult. Asi lõppes sellega, et eestlasi ei lastud enam Soome. See oli väga kurb, kui arvestada, et veel aasta tagasi oli Eestis koroona olukord palju parem kui Soomes.

Koroona levikule aitas omalt poolt kaasa president Kersti Kaljulaid, kes kuulutas valitsuse vahetuse ajal Cruella kombel, et koroonasurmade arv on Eestis veel liiga väike. Mõni nädal pärast seda oli Eesti nakatumiste arvult nr 1 maailmas ja surmade arv läks mööda Soomest, kus elab üle 4 korra rohkem inimesi. Pole ime, et Soome pani suurest hirmust piiri Eestiga kinni. See oli ränk hoop väga paljudele eesti peredele.

Kui inimesi vaktsineerima hakati, tegi Eesti valitsus teise suure vea, et ei kindlustanud inimesi võimalike vaktsiinikahjude vastu. Soome valitsus kindlustas oma inimesed ja seal on praegu 75 protsenti elanikkonnast ühe doosiga vaktsineeritud. Eestis on vastav protsent vaid 57. Olukorras, kus isegi autod on kahjude vastu kindlustatud, oleks inimeste tervise kindlustamine olnud ainus võimalik lahendus. Vaktsineerimisega seoses on tüsistusi ja surmajuhtumeid küll vähe, aga neid on. Sellises olukorras on inimestel hea teada, et kui nad peaks nende väheste hulka sattuma, siis vähemalt ei jää lähedased hätta.

Kolmas suur valitsuse viga oli Venemaa ja Hiina eeskujul koroonapasside juurutamine ning vaktsineerima sundimine. Selle tagajärjed on täielik katastroof. Esiteks on asutused jätkuvalt tühjad, kuna inimesed ei kasuta protesti märgiks koroonapassi. Teiseks tunnevad inimesed end valitsuse poolt petetuna ja ei lähe jonni pärast vaktsineerima.

Mida annaks teha? Ainus, mis praeguse valitseva seltskonna veel päästaks, oleks kiire ühine ametist tagasiastumine. Vastasel korral tiritakse Eesti riik üha sügavamale sohu, millest välja rabelemiseks kulub kardetavasti mitu aastakümmet.

Lõpetuseks võib lisada veel seda, et kui Reformierakond ja Keskerakond ei saa riigi valitsemisega hakkama, ja sellest ise aru ei saa, siis pole loota, et nad kohalikes omavalitsustes midagi saavutavad.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised