Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Algab Eesti Töötukassa virtuaalmess „Suveks tööle”, mis on suunatud eelkõige 16–29-aastastele noortele. Sel aastal toimub mess 04.-05. mai.

„Suveks tööle” virtuaalmess on ainult veebikeskkonnas toimuv mess, kust leiab palgatöö, vabatahtliku töö, praktika ja töövarjutamise pakkumisi. Messil saab tööandjate ja organisatsioonidega suhelda otse. Lisaks leiab messilt hulganisti töötube ja infoloenguid ning võimalusi osaleda karjäärinõustamisel või töö- ja koolivestluse simulatsioonil.

Järgnevas artiklis räägib gümnaasiumilõpetaja oma töötamiste kogemustest.

Glämping ja lavade lahtimonteerimine: milliseid põnevaid töökogemusi noor saada võib?

Suvel töötamine on iga noore jaoks hea võimalus saada  töökogemust ja luua uusi kontakte. Gümnaasiumilõpetaja Johannes Idasaar räägib lähemalt oma kogemustest, milliseid põnevaid töid noored leida võivad ning miks tasub kindlasti proovida malevasse minna.

Milline oli sinu esmane töökoht?

Oma tööelu alustasin 2019. aastal sellisel alal nagu glämping, mis tähendab mugavustega telkmajade püstitamist. Seal töötasin ma esmalt maleva alt, ent naasesin sinna lõpuks tagasi ka malevaväliselt. Põhilisteks töökohustusteks olidki telkide püstitamine, nende sisustamine ning väliste dekoratsioonide paigaldamine.

Malevas olles sai veel lisaks neile toppida ka tekke tekikottidesse ning patju padjapüüridesse – ühesõnaga magamisasemeid valmis seada. Kuigi see võib tunduda imelik või igav, siis osutus see töö praktikas palju põnevamaks ja lõbusamaks.

Glämpingu kaudu jõudsin ka Tartusse Metallica kontserdi lava lahtivõtja ametipositsioonile, mis oli samuti väga mitmekülgne tegevus. Seal oli pidevalt ringi jooksmist ning iga käsk mis mulle anti, oli eelmisest kardinaalselt erinev.

Millised olid tööülesanded malevas?

Lisaks glämpingule olen ma osa võtnud ka paarist teisest malevast. Tööülesanded varieerusid istikute ümbruskondade tallamisest kuni voodite vedamiseni telkidesse. Need on kõigest tööd, mis jäävad määratud tööaja sisse (vastavalt vanusele 4 või 6 tundi).

Lisaks kohustuslikule tööajale on malevlasel ka teised kohustused: hoida ümbruskonda puhtana, postitada sotsiaalmeediasse pilte rühma tegevustest või võtta osa igast võrkpallitrennist mis tehakse.

Kui raske on üleüldse malevasse saada?

Põhimõtteliselt pole malevasse saamine üldse raske. Registreerimise päeval on tunglemine arusaadavalt suur, seega läheb vaja tahet ja kiireid näppe. Võib-olla ka natuke õnne.

Mida soovitaksid teha tööotsingutel noortel?

Ma usun, et Eestis on tegelikult võimalik töö leida peaaegu et igal noorel. Tuleb lihtsalt otsida õigest kohast ning endale sobivat ametit, kindlasti ka midagi, mis üle jõu ei käi. Kõige enam soovitan ma aga minna tõesti malevasse, sest see on koht, kust saad nii töökogemust kui ka tuttavaid ja sõpru, kes võivad jääda palju kauemaks.

Ühtlasi võib maleva kaudu enda initsiatiivi näitamise järel sattuda järgmistele töökohtadel ning redeli kombel üles ronida.

Kui omal käel töö leidmine on keeruline, siis leidub veel üks põnev ja hea viis töökogemuse saamiseks – Suveks Tööle Noortemess,. Virtuaalmess toimub 4-5. mail. Seal on võimalus leida nii palgatöö, vabatahtlik töö, praktika kui ka töövarjutamise pakkumis, jagatakse nõuandeid tööle kandideerimiseks ja saab ka otse tööandjatega suhelda..

Suveks Tööle töömessi kohta leiad infot siit!

Viimased uudised