Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tallinnas Nõmmel said lähisuhtevägivalla väljakutsele reageerinud politseinikud agressiivse mehe kinnipidamise käigus vigastada.

Eile, 2. märtsi õhtul kella 19 paiku teatati politseile, et Nõmmel Padu tänaval majas ähvardas agressiivne ja alkoholi tarvitanud 48-aastane mees enda elukaaslast, 54-aastast naist.

Politsei reageerib perevägivalla sündmustele alati täie tõsidusega. Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Pirko Pärila kirjeldas, et patrulli saabudes viibis mees õues, kus ta mõne hetke pärast muutus agressiivseks ning ähvardas politseinikke lüüa. Mees ei allunud ametnike korraldustele ja ründas neid, mistõttu tuli politseinikel enda tervise kaitseks ja olukorra rahustamiseks kasutada pipragaasi. Samal ajal reageerisid sündmusele ka kolm lähedal olevat patrulli.

„Esialgse info kohaselt õnnestus kinnipidamisel tekkinud rüseluse käigus mehel kätte saada ühe politseiametniku vööl olnud teleskoopnui, millega ta lõi politseiametniku. Korrarikkuja ründas kätte saadud nuiaga ka kolleegile appi läinud politseinikku. Ründaja ohjeldamiseks kasutasid politseinikud taserit,” kirjeldas Pärila.

Sündmuskohale appi jõudnud politseipatrull pidas mehe kinni. Kiirabi viis viga saanud 24- ja 29-aastase politseiniku haiglasse. Politseinike elu ohus ei ole.

„Politseinike ülesanne on tagada kõigi inimeste turvalisus ja igapäevaselt tuleb ette olukordi, kus politseinikud riskivad turvalisuse tagamiseks ja teiste kaitsmiseks oma tervise ning eluga. Ametikohustusi täitnud politseinikke rünnanud mees peeti kinni ning suhtlusvahendiks vägivalla valinud mees saab kriminaalmenetluse käigus enda teo üle järele mõelda. Soovin vigastada saanud kolleegidele kiiret paranemist,” ütles välijuht Pärila.

48-aastase mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb vägivalda võimuesindaja vastu.

Viimased uudised