Admiral Pitka luurevõistluse võitis Jõgeva malev
Avaldatud: 14 august, 2022Kolm ööpäeva kestnud ja eile lõppenud admiral Pitka luurevõistlusel mahtusid esikolmikusse veel pioneeripataljoni ja Leedu esindused.
Kirde maakaitseringkonna korraldatud võistlusel läks rajale ühtekokku 26 võistkonda esindades 14 eri riiki. Finišijoone ületas 24 võistkonda, sealhulgas oli parimaks välisvõistkonnaks Leedu esindus, mis üldarvestuses saavutas kõrge kolmanda koha. Parimat välisvõistkonda autasustas kingitusega kaitseminister Hanno Pevkur.
„Admiral Pitka Recon Challenge 2022 pakkus Kirde maakaitseringkonnale hea võimaluse anda oma nägemus ja panus selle legendaarse luurevõistluse arendamisse. Meie idee oli minna võistluse sisulises korraldamises juurte juurde tagasi, pakkudes võistlejatele väljakutse eeskätt just sõjalisest väljaõppest tulenevalt, ühendades üheks tervikuks nii võistluse stsenaariumi kui lahingülesande täitmise,“ ütles võistluse peakorraldaja kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu. „Hea meel, et saime omalt pakkuda lisaks väljakutsele ka mõnusalt suvise Eesti ilma, koos tõsist väljakutset nõudvate maastikuoludega. Suur tänu kõikidele, kes andsid oma panuse Admiral Pitka Recon Challenge 2022 võistluse korraldamisse ja läbiviimisesse.“
Luureretkest võtsid sel aastal osa võistkonnad Ühendkuningriigist, Poolast, Bosnia-Hertsegoviinast, Soomest, Itaaliast, Taanist, Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Belgiast, Hollandist, Leedust ja Gruusiast. Samuti läks rajale Eestis paiknevate liitlaste lahingugrupist kaks võistkonda esindades Prantsusmaad ja Taanit. Lisaks osales võistlusel üks ühendvõistkond Ameerika Ühendriikidest, Eestist ja Bosnia-Hertsegoviinast.
Lisaks piiritagustele relvavendadele läksid rajale kaks Tallinna maleva võistkonda ning Järva, Jõgeva, Harju ja Tartu malevate esindused. Samuti Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna naiskond, vanglateenistus, pioneeripataljon ja 2. jalaväebrigaad.
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.