Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PPA

Eriolukord andis kinnitust, et abipolitseinikud on asendamatu jõud Eesti avaliku korra tagamisel. Üle 450 abipolitseiniku panustas eriolukorra ajal turvalisuse tagamisse ja seda kokku üle 35 000 töötunni.

Abipolitseinikud kontrollisid tegevust sadamas, lennujaamas ja piiridel, 2+2 reegli tagamist tänavatel ja muude liikumispiirangute täitmist, avalikke kogunemisi kui ka piirangute kinnipidamist kaubandusettevõtetes ja teenindussaalides.

„Tänan kõiki abipolitseinikke, kes tõkestasid eriolukorra ajal koroonaviiruse levikut. Nende roll kriisi lahendamisel oli märkimisväärne. Tegemist on inimestega, kes tulid politseiametnikega tänavatele turvalisust tagama, riskides ka ise haigeksjäämisega. Samuti polnud kellelgi aimu, kui mastaapseks võib antud olukord kujuneda. Tänu neile saime eriolukorra tõhusamalt lahendatud,“ märkis siseminister Mart Helme.

Samas märkis minister, et kuigi eriolukord on lõppenud, siis võitlus viirusega kestab veel edasi. „Loota võib alati, et see kriis jääb viimaseks, kuid alati tuleb olla valmis järgmiseks. Usun, et edaspidiselt abipolitseinike kiire ja paindliku kaasamisega eriülesannetesse ning politsei ja piirivalve kriisireservi loomisega on meie valmisolek järgmiseks kriisiks veelgi tugevam,“ tõi Helme välja.

Sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Veiko Kommusaar märkis, et abipolitseinike tõhusam kaasamine on aidanud riigil eriolukorrast välja tulla. Kindlasti on oma osa sellel inimeste kõrge usaldusväärsus vabatahtlike osas.

„Uuringud näitavad, et usaldus vabatahtlike organisatsioonide suhtes on tervikuna kõrge – 75 protsenti Eesti elanikest usaldab abipolitseinikke ning 64 protsenti leiab, et abipolitseinike ja vabatahtlike päästjate tegevus on väärtustatud enda pereringis või sõpruskonnas. Pea kolmandiku vastajate sõnul osalevad nende lähedased ja tuttavad abipolitsei, vabatahtliku pääste või muus siseturvalisusesse panustavas vabatahtlikus tegevuses,“ märkis asekantsler.

Asekantsler lisas, et 26 aastaga on kujunenud välja terviklik süsteem põhjaliku väljaõppe ja tarviliku varustuse näol, et inimesed saaksid tulla vabatahtlikuna panustama. „Senisest enam on tarvis jätkata kogu Eestit katva abipolitseinike võrgustiku laiendamisega, seda enam, et prognooside kohaselt lähema kümne aasta vaates väheneb siseturvalisuse valdkonna kõikidel põhikutsealadel töötajate arv ligi kümnendiku võrra. On oluline, et igas linnas, vallas ja suurema omavalitsuse siseses piirkonnas oleks piisavalt abipolitseinikke, seega kutsume üles vabatahtlikega liituma,“ ütles Kommusaar.

Abipolitseiniku ülesannete ja abipolitseinikuks saamise kohta loe lähemalt www.abipolitseinik.ee.

 

Viimased uudised