Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta õpetaja konkursile esitati kolmeteistkümnes kategoorias kokku 1791 kandidaati.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul tuletab aasta õpetaja konkurss igal aastal meelde, et Eesti hariduse on maailma tippu viinud just kõrgelt kvalifitseeritud ja hoolivad haridustöötajad. „Aitäh, esitajad, et olete kandidaatide panust märganud ja pidanud oluliseks seda esile tõsta. Tänu teile leiame üles kõige silmapaistvamad pärlid Eesti hariduses.”

Tavapäraselt palju laekus konkursile ankeete kahest suuremast linnast – Tallinnast ja Tartust. Maakondade lõikes esitati enim kandidaate Harjumaalt, Lääne-Virumaalt ja Pärnumaalt.

Aasta varasemaga võrreldes esitati märkimisväärselt rohkem aasta huvialaõpetaja kandidaate, kuid vähenes aktiivsus aasta õppejõu kategooria kandidaatide esitamisel. Haridustöötaja elutööpreemia kategoorias esitati 48 kandidaati.

Järgnevalt asuvad tööle piirkondlikud ning kõrghariduskomisjon, et selgitada välja finalistid. Seejärel selguvad riikliku hariduspreemiate komisjoni otsusega kõikide kategooriate nominendid ja laureaadid. Elutööpreemia kandidaatide ankeedid edastatakse otse riiklikule komisjonile.

Vabariigi Valitsus määrab silmapaistvate tööalaste saavutuste eest haridustöötajatele alates 2018. aastast aastapreemia ning kuni kolm elutööpreemiat. Esmakordselt määratakse aastapreemia ka hariduse sõbra ja teo kategooriates. Riikliku aastapreemia suurus on 10 000 eurot ja elutööpreemia 65 000 eurot. Lisaks saavad kõik nominendid 3000 euro suuruse preemia.

Auhinnad antakse üle aasta õpetaja galal, mis toimub 7. oktoobril Vanemuise kontserdimajas ning kantakse otse üle Eesti Televisioonis. Sündmuse korraldajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Esitatud kandidaatide statistika
Info konkursi kohta

Viimased uudised