Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta ema Mere Tupits. Foto: Kaspar Pokk

Täna pärjati aasta ema tiitliga kolme lapse ema, vanaema ja õenduse õppejõud Mare Tupits.

Mare Tupits on koos abikaasaga üles kasvatanud kolm tütart ja löönud kaasa kolme lapselapse sirgumisel, kes on jällegi kõik poisid. Ta on 20 aastat töötanud lastehaiglas ja 23 aastat Tallinna tervishoiu kõrgkooli õenduse õppetoolis õppejõud-lektorina.

Tupitsa töö nii õe kui ka õppejõuna on olnud alati seotud lastega, seega on sümboolne, et rahvusvahelisel õdede päeval, mis langes tänavu emadepäevale, sai aasta ema tiitli just tema.

Lastelastega mängimine on aasta emale suisa hobi eest. Kolm tütrepoega kutsuvad vanaema Mängumammaks. „Nüüd ma näen lapsi hoopis teise nurga alt – väga huvitav on vaadata, kuidas laps areneb ja kuidas sa ise ka,” ütleb Mare, kes sünnitas esimese lapse 22-aastaselt. „Siis ei olnudki nii palju aega arenemist jälgida, aga nüüd võin roomata lapselapsega mööda põrandat, mängida mereröövleid, minna ise samasse rolli ja aega on rohkem, kui oli emana, siis pidi lastega kogu aeg ise tegelema.”

Tütar Kristi soovib, et olulise elutöö kõrvalt jõuaks ema nüüd pühendada aega ka endale: „Ta mõtleb alati liiga palju teistele. Ta võiks hakata ka iseendale mõtlema – see on see pool, mida tal oleks vaja veel õppida.”

Asjast kirjutas Delfi.

Kommentaarid

Viimased uudised