Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Möödunud aastal laekus Seesamile 3055 reisikindlustuse kahju, mille hüvitised küündisid kokku 1,4 miljoni euroni. Pool sellest summast maksti välja meditsiinikulude katteks. 

 „Kuigi arvuliselt on meil esirinnas reisitõrke kahjud, mis moodustavad poole kõikidest reisikindlustuse kahjudest, siis suurima hoobi saavad reisijad ikka siis, kui reisi ajal esineb mõni terviseprobleem. Võrreldes aasta varasemaga kasvas eelmise aasta hüvitiste summa 16% ja seda just meditsiiniabi juhtumite kallinemise tõttu,” tegi Seesami kahjukäsitlusosakonna juht Rasmus Parve ülevaate reisikahjudest.

Hinnaliseks raviarveks ei pea palju pingutama

Kindlustaja sõnul on hinnad kõikjal maailmas tõusnud ja sellega käsikäes on ka reisil juhtuvate terviseprobleemide lahendamine kallimaks muutunud. Kui reisitõrke ja pagasi kahju jäi eelmisel aastal keskmiselt 500 euro juurde, siis meditsiiniabi juhtumi hind ulatus 1000 euroni. Kui tihti on kallimad õnnetused seotud äkiliste terviserikete või spordiõnnetustega, siis eelmise aasta kõige kallima reisikindlustuse juhtumi võrrandisse kuulus hoopis välismaal kukkumine. Selle tagajärjel vajas kannatanu kallist transporti ning abi ravikulude katmisel. Kokku ulatus kahju üle 70 000 euro.

Ka teine kallis juhtum oli seotud meditsiiniabiga – enam kui 55 000 euro suurune hüvitis maksti Aasia reisil toimunud rolleriõnnetuse tagajärjel saadud peavigastuste ravikulude katmiseks.

„Kui reisitõrke juhtumid toovad kaasa pigem ebamugavusi, siis ravikulude puhul tuleb halvemal juhul ikkagi võidelda ellujäämise nimel ja seal ei saa ei patsient ega arstid kuidagi kokku hoida, ravi on alati kallis,” tõdes Parve.

Hinnalise raviarve saamiseks ei pea kindlustaja sõnul üldse palju pingutama, sest isegi pealtnäha lihtne haav võib eeldada õmblust, keerulisemal juhul operatsiooni. Pahatihti ei ole arstiabi vajadust ka kuidagi võimalik ette planeerida. Äsja oli ajakirjanduses lugu naisest, kes sõi Soome lennujaamas hommikusöögi ja teel Aasiasse läks olemine nii halvaks, et lõpuks tuli Tai paradiisi nautimise asemel infektsiooni tõttu hoopis tilgutite all aega veeta. Nende kulude omast taskust maksmine tähendaks enamikele inimestele suurtesse rahalistesse raskustesse sattumist.

„Eelmise aasta kokkuvõtteid tehes hakkasid silma ka sellised juhtumid, kus häda oli juba käes ning alles siis meenus inimesele poliisi sõlmimine. Kahjuks ei ole erakorralise meditsiini osakonda sattudes mõtet enam kindlustuspoliisi sõlmida nagu ei saa ka juba põlevat maja kindlustada. Et reisitõrge hakkaks õigeaegselt kehtima, tuleks reisikindlustus teha kohe pärast reisi broneerimist. Kuigi reisitõrke kaitse hakkab koheselt kehtima, ei ole kindlustamine seetõttu kallim. Kui reisikindlustuse sõlmimine jätta viimasele minutile, võib juhtuda, et reisi ära jäämist põhjustav sündmus on juba toimunud – näiteks on reisija haigestunud või pikalt ähvardanud vulkaan pursanud. Ükski kindlustus ei hüvita kahjusid, mis on ilmnenud enne lepingu algust. Samuti tuleb veenduda, et kindlustus kehtiks kogu perioodi Eestist lahkumise päevast koju naasmiseni,” õpetas Seesami esindaja reisikindlustuse sõlmimise põhitõdesid.

Viimased uudised